Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Óbudai egyetem Kandó kálmán...

Óbudai egyetem Kandó kálmán villamosmérnöki karon villamosmérnökök válaszolnátok az alábbi kérdésemre?

Figyelt kérdés

A kérdésem az lenne, hogy pl vannak-e normális jegyzetek amiből tanulni lehet, az oktatás színvonalát milyennek látod, mennyire segítőkészek a tanárok, illetve a zh vizsgák milyenek, milyen szintű a visszakérdezés számonkérések közben. Egyáltalán milyen ott a képzés?

Az ösztöndíjat tekintve, úgy kb hanyas átlagtól lehet kapni és mennyit, illetve mennyi a maximális ösztöndíj? A szociális ösztöndíjban mennyi a max? Illetve utolsó kérdésem, hogy a Bécsi úti telephely az jobb mint a tavaszmező útcai? Illetve telephelyet a beíratkozásnál kell majd választani?

Illetve a kiss árpád kollégiumba nehéz bekerülni?

Ha 160 km-re lakok van esélyem bekerülni!

Válaszotokat előre is köszönöm!



2014. máj. 20. 20:33
 1/2 Eli Apricot válasza:
Ez engem is érdekelne.
2014. jún. 24. 03:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Nadon Fidel válasza:

Jelenleg levelezőn járok a Kandóra, erről tudok nyilatkozni. Eleddig néhány tárgyat kivéve sikerült az első két félévet elvégeznem. A nappalisokat minden tanár szidja, hogy milyen linkek. Főbb irányvonalak: matek, villamosságtan és programozás (utóbbinak lehet elvarázsolt neve is). Nagyon jó tapasztalatom van a tanárokkal kapcsolatban. Legtöbbjük igen felkészült, hatalmas tudásanyaggal. Itt olvashatók értékelések a tanárokról: [link] Az előadással már lehetnek problémák.

A jegyzetek jobbára használhatóak, emellett a gugli a barátod, könyvtárlátogatás is sűrűn előfordulhat. Ajánlom az ősrégi kiadványokat is. Véleményem szerint régebben sokkal jobb pedagógiai érzékkel, kevesebb csillogó ábrával írták a könyveket. Alapokhoz jobbak.

Segítséget találhatsz a kando.tk oldalon (kérésre belépőnév és jelszó kapható).

Nem hátrány, vagy inkább kötelező a villanyirányú előélet. Kezdésként: izzó, zsebtelep, kapcsoló jelleg, aztán astabil multivibrátor (ez már ad némi sikerélményt, ha működik), stb. Széplelkű költőként nem megy a torgyán-féle körmondatos mellébeszélés.

Az olyan típusú kérdések, mint: "az ampermérő az most szakadás, vagy rövidzár?" nem ígér hosszú jövőt. Az első év végére kb. a fél csoport eltűnt.

Számomra munka mellett még úgy is nehéz, hogy több, mint 20 év gyakorlat van a hátam mögött. A matekba belebuktam, pedig mindig kiváló voltam belőle. Ennek ellenére nem lehetetlen elvégezni. Tanáraink szerint ott toporognak a multik HR-esei (de ronda még leírni is) a dipolmaosztón.

Miután nem a kocsmában, vagy a mónikaműsorban hallottam, ezért hajlamos vagyok elhinni.

Végszóként hozzáteszem, szinte minden, amit idáig tanultam, hallottam, olvastam felmerült valahol. ...és annál még sokkal több...

A Bécsi úti intézmény korszerűbb, élhetőbb. A tavaszmező utcai (Jocó(Józsefváros után)) TA és TB elég ódivatú, kényelmetlen padok, stb, de nem lepukkant. A TG új épület.

Kívánok egy kalappal! :D

2014. szept. 19. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!