Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A diákok/szülők szemszögéből...

A diákok/szülők szemszögéből milyen egy gyakorlóiskola?

Figyelt kérdés

Tanárnak készülök, és lesz egy félév kötelező gyakorlatom egy gyakorlógimnáziumban. Na most erről nekem fogalmam sincs, hogy ez hogy működik.

Például, gondolom az ottani diákoknak vannak rendes tanáraik, hiszen a gyakorlat megszerzésekor gondolom elég sok tanár béna, lehet, hogy én is az leszek. De ez így a diákok tanulását nem fogja vissza?

Valaki leírná nekem, hogy milyen egy ilyen iskola?



2014. máj. 21. 23:25
 1/5 reptoid ***** válasza:

Dehogy is. Pont hogy a gyakorlóiskolák általában kiemelkedő eredménnyekkel rendelkeznek. Ebbe természetesen belejátszik, hogy nagyon sok vezető tanár van, nagy részüknek tudományos fokozata, jó szakmai felkészültség, nagy rutin stb.

Amikor tartod az órát, pár kivételtől eltekintve bent van a vezető tanár is, ha valami hülyeséget mondasz, akkor vagy szól helyben vagy majd mikor elmentél jól kinevet, és 5 perc alatt helyrerázza a dolgokat a fejekben.


Igazából teljesen olyan, mint a többi iskola, csak a félévek közepén mindig jönnek a kistanárok, leadják az órájukat, aztán mennek el. A rendes tanárok pedig folytatják, ahol abbahagytad. Népszerű tárgyakból (pl. angol) van olyan, hogy több kistanár is befér egy félévbe, mert amúgy is magas az óraszám.


Ha elfogadsz egy tanácsot, próbálj meg minél jobb hangot megütni a diákokkal. Nyilván értelmesekkel fogsz találkozni, nem a mucsaröcsögei szakiskolába járókkal, de a diákok is tisztában vannak vele, hogy te ott egy "senki" vagy, 2 hét múlva úgyis elmész, senki nem fog rád emlékezni sem, szóval keménykedéssel semmit nem tudsz elérni, csak kiröhögnek. A zárótanításon, amikor értékelik a munkádat, nem jó egy magadra haragított osztállyal dolgozni. Mondjuk cukorkák osztogatása, vagy a legjobb, házi készítésű kókuszgolyó körbeadása aranyat ér :D

2014. máj. 22. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Fuh, ijesztően hangzik... Nem tudom, hogy fogok helyt állni, jó lenne egy tanárral beszélni, aki már ezen átment, hogy nekik milyen volt.


Mondjuk nekem minden csoporttársam azt mondja, hogy a kacér diáklányok népszerű célpontja leszek...... :D

2014. máj. 22. 00:47
 3/5 reptoid ***** válasza:
Én egy ilyen gimibe jártam, láttam jó pár kistanárt, és már végeztem is vagy 8 éve, szóval szerintem tudom objektíven is értékelni a dolgokat, úgyhogy ha valami kérdésed lenne, mondd nyugodtan :D
2014. máj. 22. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
"kacér diáklányok népszerű célpontja" ez így van :DD Nem tudom egy kezemen megszámolni, hogy a mi osztályunkban hányan kikezdenének egy ilyen "új hússal" :D Ne parázz, menni fog!
2014. máj. 22. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Mármint a tanítás, menni fog :)
2014. máj. 22. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!