Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ebben az esetben szükséges...

Ebben az esetben szükséges emelt szintű érettségi?

Figyelt kérdés
Ha jelentkezem a Kodolányi János Főiskola kommunikáció és média szakára, felsőoktatási szakképzésen, azt olvastam, hogy nem szükséges emelt érettségi. Ha utána szeretnék részt venni az alapképzésen, akkor az emelt érettségit kiváltja az ott szerzett bizonyítványom, s automatikusan átvesznek, ha sikeresen teljesítem a vizsgát? Hogy van ez?
2014. máj. 25. 14:02
 1/3 anonim ***** válasza:
Az FSZ elvégzése után újra végig kell csinálni ezt a felvételis cécót, és természetesen kell az emelt szintű érettségi, nem váltja ki a bizonyítványod, miért is váltaná ki?
2014. máj. 25. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

A BKF oldalán az alábbit olvastam:

"A felsőfokú végzettségű jelentkező érettségi pontjait a felsőoktatási intézmény szabályzatában meghatározott módon, a korábbi felsőfokú tanulmányok max. 200 pontos értékelésével és annak duplázásával is meg lehet állapítani. Ebben az esetben nem kötelező a jelentkezési feltételként meghatározott emelt szintű érettségi vizsga letétele a felsőfokú végzettséggel rendelkezők számára, továbbá tanulmányi pontok kiszámítására nincs lehetőség. "


Én ezt úgy értelmeztem, hogy nem kötelező az emelt érettségi, ha van felsőfokú végzettségem. A Kodolányi oldalán viszont nem találtam külön, ilyen leírást.

Lehet, hogy nem jól értelmeztem, javítsatok ki, ha tévedek. Gondoltam talán egységes az egész rendszer, s mindenhol így járnak el.

2014. máj. 25. 15:29
 3/3 anonim ***** válasza:
Úgy tudom hivatalosan nem váltja ki a FOSZK elvégzése az emelt szintű érettségit, ha ilyen érettségit igénylő BA szakra kívánsz menni. Egyébként jó választás a kommunikáció a Kodolányin, sportkommunikátorként én is ott végeztem, nekem bejött, gyakorlatias intézmény.
2014. máj. 28. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!