Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Muszáj az öt kötelező tantárgy...

Muszáj az öt kötelező tantárgy érettségin?

Figyelt kérdés
Tehát ha én halasztani szeretnék egy évet és most csak matekból,töriből,magyarból és angolból érettségizem,de földrajzból csak jövőre szeretnék akkor is érvényes az érettségim vagy muszáj az 5 tantárgy,hogy megkapjam a bizonyítványt és ,hogy a 4 tantárgy amiből leérettségiztem érvényes legyen?
2014. máj. 28. 00:02
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

A bizonyítványt akkor kapod meg, amikor megvan

az öt tárgyból a sikeres érettségi vizsga -

Ezért érdemes egyszerre megcsinálni mind az öt tárgyat -

2014. máj. 28. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
46%

Szerintem nem muszáj egyszerre csinálni őket… Szóval halaszthatsz egy évet, de általában nem biztos, hogy érdemes. Sőt… Egy évvel később nehezebb szokott lenni.


Amúgy félévente van érettségi időszak, szóval nem feltétlenül kell egy egész évet halasztanod az érettségit.

2014. máj. 28. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a válaszokat,mégis inkább úgy döntenék,hogy földrajzból jövőre érettségizem.
2014. máj. 28. 00:29
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Én azt ajánlom, hogy mind az 5 tantárgyból vizsgázz idén!

Indoklás: (nagyon butának kell lenni, hogy így legyen)--Tegyük fel, megbuksz, mert megszólalni sem tudsz, nem történik semmi, a többi tárgyad érvényes, földrajzból pedig mehetsz később! (ősszel is). Később meg csak azt mondanád, hogy 'Bárcsak, letudtam volna egyszerre az egészet, és akkor legalább már meglenne az érettségim'.

Ne gondold, hogy az érettségi olyan halálos, a tanároknak sem érdeke, hogy buktassanak, őket is minősítené.

2014. máj. 28. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Egyetemen szokás egy tárgyat kitolni a hallgatói jogviszony megtartása miatt, középiskolában nem látom értelmét. Anélkül is maradhatsz ötödéven szerintem. De ha nyomós okod van erre a döntésre, nem szóltam, csak nekem ez most nagyon fura.
2014. máj. 28. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
71%

Előző, honnan szedted, hogy ötödévre akar menni? Sőt, pont akkor kell az érettségi igazán, mert ott általában érettségihez kötött képzés van.


Én jártam olyan felnőttképző iskolában, ahol az osztályból majdnem mindenki darabokban tette le az érettségit 2-3 évre széthúzva. Meg lehet csinálni, nappalin tényleg nincs sok értelme, kapsz törzslapkivonatokat, és bizonyítványt csak akkor, ha megvan az 5. tárgy, addig nem vagy érettségizett ember.


De nem teljesen értem a kérdésedet, mert ha most érettségizel, akkor ezt februárban dönthetted volna el, most már csak megbukni tudsz, ha nem mész el földrajzból.

2014. máj. 28. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
35%
#6/6 Ha nem óhajt szóbelizni, nem fog megbukni, az érettségi, szóbeli rész nélkül --> érvénytelen
2014. máj. 28. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
71%

Ezt nem tudom, mire alapozod, de biztos nem az érettségi vizsga vizsgaszabályzatáról szóló 100/1997-es kormányrendeletre. Abban nem ez van, és nincs is ilyen fogalom, hogy érvénytelen. Ha nem megy el, az bizony bukás. (Kivéve, ha pl. éppen előző nap került kórházba, és emiatt pótló vizsgát kér és kap az igazgatótól.)

Kérlek, olyanhoz szóljál hozzá, amihez értesz!

2014. máj. 28. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Tehát keményfedeles "Érettségi bizonyítvány" feliratú könyvecskét csak minimum 5 tárgy sikeres letétele után kapsz, 1-2-3-4 tárggyal még nem számítasz érettségizettnek. Vagyis elég korlátozottak a munkába állási és tanulási lehetőségeid. De a többiek mellett én se értem: földrajzból is már megvan az írásbelid, ha elértél 12 pontot, mehetsz szóbelire, összesen 38-at kell elérned, mi a probléma? Készülsz, és átmész. Ha mégsem, az majd a jövő zenéje, de vesztenivalód nincs! Vagy gondolod, hogy nem tudsz egyszerre négyre felkészülni (a matek már megvan, vagy szóbelizned kell?), és a többi tárgy sikere sem biztos? Hát ebben az esetben tényleg csökkentheted a számukat, csak késni fog a bizonyítványod.
2014. máj. 28. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

de akkor végülis ha letettem négyet akkor azok érvényesek lesznek és majd csak földrajzból kell jövőre,hogy kapjak érettségi bizonyítványt?

gondolom addig törzslapkivonatokat kapok

2014. máj. 29. 00:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!