Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Érettségi tanúsítvány-t,...

Szabad név? kérdése:

Érettségi tanúsítvány-t, másként számolják a tan. átlagba, mint az érettségi bizonyítványból?

Figyelt kérdés

2014. jún. 24. 20:37
 1/8 reptoid ***** válasza:
46%

Tanulmányi pontokba nem számolnak tanúsítványban lévő érettségiből pontot.

Nem véletlenül az a neve is, hogy "Érettségi bizonyítványban szereplő eredmények (maximum 100 pont)"

2014. jún. 24. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Értem. Így kicsit olyan, hogy ha elsőre nem sikerült max.-on teljesíteni, akkor a második esély csak fél esély.
2014. jún. 24. 20:45
 3/8 reptoid ***** válasza:
Azért ha belegondolsz, ezzel túl sok pontot nem igazán lehet javítani sem, reálisan nézve max 10 pont. Ellenben egy tanúsítványos érettségire sokkal higgadtabban, rutinosabban, sokkal több idő alatt tudsz felkészülni. Ha pedig eddig nem volt képben a duplázás, akkor egy utólag jól megírt érettségivel könnyen képbe kerülhet.
2014. jún. 24. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Igaz. Higgadtabb s talán rutinosabb is a felkészülés. De a befektetett idő, energia mellett még pénzedbe is kerül. Akkor nem jogos az igény arra, hogy a bizonyítvánnyal egyenértékű legyen?
2014. jún. 24. 21:08
 5/8 anonim ***** válasza:
Ezen gondolkodtam én is. Jól értelmeztem, hogy a tanúsítványt akkor sem számolják bele a tanulmányi átlagba, hogyha az egy kötelező felvételi tantárgy?
2014. jún. 25. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 reptoid ***** válasza:

Nem oszt nem szoroz, hogy felvételi tárgy vagy sem.

Tanulmányi pont csak bizonyítványban szereplőből számolható. Az érettségi pontjaidat persze számolhatják tanúsítványosból is.

2014. jún. 25. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Köszönöm szépen. :)
2014. jún. 25. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hozzászólásokat.
2014. jún. 25. 17:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!