Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mennyi szabadidőnk van?...

Mennyi szabadidőnk van? (bővebben lent)

Figyelt kérdés
Azt tudjuk, hogy ahogy haladunk előrefelé az életünkben annál kevesebb szabadidőnk lesz. oviskorban egész élet az, ált.isk.-ban néhha kellett tanulni. Középiskolába többet, de attól még voltak tavaszi, téli, őszi, nyári szünetek + suliközben se gebedünk meg, de egyetemen mennyire szabadidőnk marad? Mindennel egybevéve. Amikor van suli azokon a heteken, vannak-e tavaszi, őszi stb szünetek. A nyári szünet is olyan hosszú mint egy középiskolásnak?

#egyetem #szabadidő #szünet #felsőoktatlás
2014. jún. 27. 19:31
 1/9 A kérdező kommentje:
Azt kihagytam, hogy programozóként.
2014. jún. 27. 19:32
 2/9 anonim ***** válasza:
47%
Tudtommal az egyetemen szeptember közepe felé kezdődik az év, december közepén vannak a vizsgák, és utána februártól június végéig tart a következő év.
2014. jún. 27. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Oktatási intézmény válogatja mikor kezdődik a tanév. SZTE-n pl szeptember elején. Utána a szorgalmi időszak következik egészen december elejéig, ezt követően 1,5-2 hónap vizsgaidőszak. Majd februártól ismét szorgalmi, egészen májusig közepéig. A tavaszi vizsgaidőszak július elejéig tart. Nálunk nincs se tavaszi, se őszi szünet.
2014. jún. 27. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Ez nagyon függ a szaktól, egyetemtől, a te hozzáállásodtól, de még ezen belül is különbözőek a félévek.


Azt jól leírták előttem, hogy van szorgalmi- és vizsgaidőszak, és ezek között van némi szünet. Van, ahol őszi és tavaszi szünet is van.


A szorgalmi időszakban órák (előadások, gyakorlatok és laborok) vannak. Az előadást gondolom el tudod képzelni. A gyakorlaton általában kinn áll egy tanár, és feladatmegoldásokat magyaráz. Jobb esetben felírja a feladatot a táblára, gondolkozni kell rajta és utána megbeszélik a megoldást. A labor általában programozós órát jelent, de ez nagyon szakfüggő, és vannak vacak laborok.


Ezen kívül szoktak lenni házi feladatok. Itt nem egyik óráról a másikra van, hanem több hétre előre kiadják és nagyobb feladat. Néha az órákon is adnak házi feladatot. Ezt senki nem ellenőrzi, de nyilván a te érdeked, hogy megcsináld.


Félév közben vannak az ún. zárthelyi dolgozatok. Ez olyan, mint a gimiben a témazáró, de általában nagyobb anyagrészből. Egy-kettő szokott lenni belőle egy félévben. Néhány tárgyból minden óra elején van.


A szorgalmi időszakban kétféle alapstratégiát lehet követni. Általában el lehet lenni úgy, hogy bejársz vagy be se jársz az órákra, aztán a zh-ra valahogy összekaparod magad. Persze ha egy héten van az összes zh, akkor ez nem megy, nálunk (BME) szépen szét vannak osztva a félévben egyenletesen.


A másik opció az, hogy óráról órára készülsz. Minden előadás után otthon átbogarászod a jegyzetedet, mindent megpróbálsz megérteni. Egy csomó hibát is észre lehet venni ilyenkor. Ezután a zh-kat viszonylag lazán fogod venni, sőt, sokkal mélyebb összefüggéseket, szépségeket fedezhetsz fel az anyagban, mint amiket a zh előtti kapkodás esetén tudnál. De ehhez nagyon nagy fegyelmezettség kell, és nem biztos, hogy minden tárgyra érdemes ennyi időt szánni. Én főleg a matematikai tárgyaknál szoktam így, ott sokkal jobban értem a következő előadást, ha az előző anyagot már megtanultam.


A vizsgaidőszak más. Általában több vizsgaalkalmat hirdetnek meg egy tárgyból, és lehet választani. Persze van létszámkorlát, de általában ezzel nem szokott gond lenni. Itt magadnak kell beosztani a tanulást, és ezzel is könnyű megcsúszni.

2014. jún. 27. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Arneal ***** válasza:
100%

Nincs tavaszi és őszi szünet általában. BME-n van két napos dékáni szünet ősszel.


Decemberben szerintem elég ritkán végez az ember. Kb. a vizsgaidőszak első hetén kéne letennie az összes vizsgát. Mondjuk nem lehetetlen, ha valaki csak kettesre hajt vagy nagyon pro.


Az hogy milyen hosszú a nyári szünet (meg a téli) attól függ, hogy osztod el a vizsgákat, de nagyjából ugyanannyi. Ha nagyon gyorsan leteszed őket, akkor 1-2 hetet nyerhetsz, ha utolsó vizsgákon is ott vagy, akkor veszíthetsz egy-két hetet.


Hogy mennyi szabadidőd van az attól függ, hogy ütemezed és mi a célod, milyen képessegekkel jösz ide.

Ha a trigonometrikus meg exponenciális, stb függvényekkel kapcsolatos tudásodat is fel kell frissítened, akkor nyilván sokkal több idő kell, aki kb. mindent tudott már az anyagból. Szerintem általában a 2-3-s elég könnyedén (legalábbis ha rendszersen tanulsz) teljesíthető a legtöbb tárgyból, inkább a négyes-ötös, amit nehezebb elérni.

Meg, hogy mikor. Van, hogy összejön minden beadandó meg zh és akkor nem nagyon van, de azért általában be lehet osztani, hogy másra is jusson idő.

2014. jún. 27. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Én az ELTE-re járok természettudományi karra, és nekünk elég jó a dolgunk, nem panaszkodhatok. Van egy hetes őszi és tavaszi szünet, Eötvös nap tavasszal, ami két napos szünetet jelent.

Szerintem jobb, mint Szegeden, ahol nincs őszi szünet, de egy héttel előbb kezdődik a téli vizsgaidőszak. Legalább van egy kis idő pihenni.

A vizsgaidőszak itt is télen február elejéig, nyáron július elejéig tart, mindkettőre van így kb. másfél hónap.

Egyébként suli időszakban simán van az embernek szabadideje, nekem ennyiből jobban is tetszik, mint a középsuli. Meg hát az előadásokra nem kötelező járni, de ami nem dögunalom, arra szerintem érdemes, mert a saját dolgodat könnyíted meg vele.

Annyi még, hogy itt simán előfordulhat, hogy 6-ig van órád, vagy akár 8-ig is, de cserébe ha ügyes vagy, akár az egész péntek szünet lehet. :-)

Hova mész programozónak?

2014. jún. 28. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Annyi szabadidőd van, ahogy magadnak megtudod szervezni. Ahogy már írták, vannak szorgalmi és vizsgaidőszakok. A vizsgaidőszakban otthon lehetsz, de javarészt a vizsgákra készülsz. Rajtad múlik hogyan veszed fel a vizsgáidat, milyen tempóban tudsz ezekre készülni, buksz-e... Lehet, hogy lesz akár 3 heted is télen pihenni, de az is lehet, hogy vizsgaidőszak utolsó napjában is a suliban fogsz izzadni valamilyen vizsgán.

Az egy-két napos szünetek igazából semmire nem jók. Én mérnökként diplomáztam, talán annyira volt jó, hogy kicsit hazautazhatott az, aki szeretett volna, de inkább magunkat próbáltuk utolérni a nagy évközikkel.

Mi szinte minden tárgyból kaptunk, valamelyikből kisebbet, valamelyikből nagyobbat. Volt olyan, amit szorgalmi időszak elején adtak ki és a végén kellett leadni, még is olyan brutál hosszú volt, hogy 1-2 embernek sikerül csak időben végezni a tárggyal mindig. Ez nálunk általában valamilyen számítás/méretezés, ellenőrzés,tervezés/, mellé pedig rengeteg rajzos dokumentáció.

A határidőket komolyan veszik, a játékszabályokat előre ismertetik. Sokszor szívtam a fogamat, de így utólag már úgy látom életre neveltek.


Összességében a legnagyobb meló közepette is tudtam időt szánni arra, amire akartam, csak nem mindegy, hogy mennyit. Annak tudatában lehet lazsálni, hogy akkor másnap emiatt dupla meló szakad rám. Aki egy komoly szakon van, az keményen megtanulja beosztani az idejét, mert nem a suliba járással van a baj, hanem hogy hazamész és nem teheted le elégedetten a napi eseményeket, neki kell állni a másnapi zh-ra készülni, vagy éppen a leadandó feladatokkal foglalkozni. Ha elkezdi az ember maga előtt tologatni ezeket, az már régen rossz. Én olykor vért izzadtam, hisztiztem és toporzékoltam, de időben végeztem és a végén, amikor az ember kezébe adják a munkája eredményét, azt semmi nem pótolhatja. :) Megéri!!

2014. jún. 28. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


A terv vagy a Debreceni egyetem vagy az ELTE. Vacilálok a kettő között. Debrecen közelebb lenne a lakhelyemhez (bár így is sokat kellene vonatoznom) Az ELTE-től meg félek, hogy az meg már túlságosan nehéz lenne.

2014. jún. 28. 12:37
 9/9 anonim ***** válasza:
egy programozónak sosincs szabadideje :P
2014. jún. 28. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!