Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egyetemen mikor kell kifizetni...

Egyetemen mikor kell kifizetni a tankönyveket, már szeptemberben? Lehet halasztani a fizetést, amíg meg jön a diákhitel?

Figyelt kérdés
Azért kérdezem, mert minden ösztöndíjat és a Diákhitelt is csak október elején kezdik el utalni. Így hátrányos helyzetűként (alacsony jövedelmű, nagy család) hogy fizetem ki szeptemberben a 80-100 ezre tankönyvcsomagot?

2014. jún. 28. 18:10
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
86%
Én egyetlen tankönyvet sem vettem egyetem alatt (BME), kitüntetésesre végeztem. Sosem értettem miért venne bárki tankönyvet, amikor ott a könyvtár és az internet. Jegyzet néhány tucat kellett ugyan, de az fénymásolási költségen kapható. Nyilván mondjuk orvosin más lehet a helyzet, de úgy gondolom, hogy ott is meg lehet oldani értelmesen, például senior-októl harmad áron megvenni.
2014. jún. 28. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
71%

Az egyetemet nem úgy kell elképzelni, mint általános- és középiskolában, hogy megrendelik neked a könyveket, aztán te meg kifizeted. Egyetemen már magadnak kell utánajárnod a könyveknek, már ha meg akarod venni, viszont a könyvtárból bárki kikölcsönözheti, viszont a legtöbb könyv megtalálható PDF formátumban, amit akár nCore-ról is le lehet tölteni.


Hova fogsz te járni? hogy 100.000-be kerülnek a könyvek? :O

2014. jún. 28. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
86%

"Hova fogsz te járni? hogy 100.000-be kerülnek a könyvek? :O"


Ott van a kulcsszavak között: Semmelweis, gondolom orvosira. Ott ennyibe fájnak a könyvek, és nélküle nem igazán tanulja meg...

2014. jún. 28. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
48%
Igaz, nem láttam :) De akkor is meg lehet máshogyan is oldani, nem mindig a legújabb könyveket kell megvenni.
2014. jún. 28. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Igen, Semmelweis orvosi. Ott kellenek a könyvek, mert anélkül nehéz lenne... Persze van fenn neten is egy csomó PDF jegyzet, ezeket már le is töltögettem... könyvek közül viszont nincs fenn sok!!!


Tudom, hogy nem középiskolás szinten megy ott (nem könyveket kell rendelgetni)... nem vagyok hülye. Hanem meg kell vásárolni magamnak szeptemberben (gondolom a Semmelweis kiadónál?). Csak azt kérdezem, hogy vásárlásnál rögtön fizetni kell, vagy lehet kérni későbbi kifizetést? Vagy olyan mint egy könyvesbolt, hogy bemegyek és rögtön fizetek?

2014. jún. 28. 19:06
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem hiszem, hogy utólagosan lehetne fizetni. Ezek ugyanolyan könyvesboltok mint bármi más (jegyzetboltnak hívják) csak kimondottan egyetemi jegyzetet meg általában párféle írószert árulnak.
2014. jún. 28. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
94%

Kölcsönkéred egy felsőbb évesét, vagy úgy vásárolod meg használtan, hogy megegyezés alapján fizetsz majd, amikor megkapod a pénzt.


Pár ember addig bérelni szokta felsőbb évesektől, ami elég durván hangzik, de a kényszer, bizony rendet bont.


A könyvtári példányokat is leszokták vadászni, akár még évkezdés előtt is!!!

(egy kicsit szemtelenebb kaszt szokta a könyv visszavételénél bejelenteni, hogy elvesztette, majd amikor megjön a pénz, hirtelen előkerül a kölcsön példány, és a könyv kifizetése előtt visszatudják vinni a könyvtárba...... a be nem vállalósak kifizetik a büntető pénzt a lejárási idő után nála töltött plusz időre - pár száz forinttól pár ezerig terjed)


És természetesen tanulói csoportokat használnak jó néhányan, és egy csoportnak egy könyve van (egy csoport 3-5 főből áll), ez rendkívül hatékony, ha egy jól összerázódott csapat van, és ezt nagyon tudom ajánlani. Sokan tanulnak egyedül, de csoportosan sokkal hatékonyabbak tudtok lenni!


Megint mások pedig internetet használnak, és megpróbálják tabletre- laptopra vagy valamilyen számítógép alkalmatosságra megszerezni, és úgy tanulni. Már egy kis 7 coloson is tudsz tanulni (rész nagyítással), de nyilván jobb, ha nagyobb van.


Van egy szűk csoport aki a könyvtári NEM kölcsönözhető példányokról készítenek maguknak egy kézzel rajzolt vázlatot.


Van még egy másik csoport, akik csak azokat a bizonyos fejezeteket fénymásolják le amit pont tanulnak.


Újabb csoport pedig adott fejezeteket- részeket szkenneltetik/szkennelik be maguknak egy kölcsönkért példányról.


(egy kis leleményes kaszt pedig összeállnak összedobnak pár ezret, és minőségi szkennelést kérnek közeli papír írószeresektől- nyomdásoktól- amiből majd pénzt csinálnak maguknak)



Igazából annyira nem vészes az első hónap, tehát sok oktató tisztában van vele, hogy pénzhez vannak kötve az első éves hallgatók, és nem nagyon kérik szeptemberben. Sokan az előadásokat is úgy állítják össze, hogy lehessen még könyv nélkül tanulni, viszont októbertől már kérik (természetesen léteznek ennek az ellentettjei sajnos, és ha van gyakszitok az más téma- oda kellenek az egyéb dolgok).



Én ennyi változatot ismerek a pénz nélküli tanulásra! ( jó magam is rá voltam kényszerülve jó néhányra, tehát működőképesek is egyben :)

2014. jún. 28. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Kedves 'negatív' nyomkodók népe!

Pontozzatok már még le, ne hogy hozzá írjatok valamit a kérdéshez, amivel a kérdező előre juthatna, csak nyomjatok lepontozásokat, keltsetek minél nagyobb diszharmóniát- növeljétek a kakofóniát, ez nagyjából mutatja is az értelmi szinteteket is.

Így kell!

2014. jún. 29. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
(OFF -> elnézést) Hát igen... Én se bírom ezt a sok piroskéz nyomkodó huszárt... Engem is lepontoztak már 64 %-ra a regisztráció után 3-4 kérdés múlvára.
2014. jún. 29. 10:31
 10/13 anonim ***** válasza:
Haladékot nem lehet kérni, ez egy bolt, ahol ha van pénzed kapsz, ha nincs, nem. Érdemes felsőbbéveseknél kérdezősködni, illetve első napokban bemenni a könyvtárba és lecsapni azokra a jegyzetekre, amik még megvannak bent. A könyveket sem feltétlenül kell általában egyszerre megvenni. Lehet kölcsönkérni is másik évfolyamtól.
2014. jún. 29. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!