Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Lehetséges a felsőoktatási...

Lehetséges a felsőoktatási tanulmányokat a képzési időhöz képest rövidebb idő alatt befejezni?

Figyelt kérdés
Már van 1 diplomám, amiből jelentős mennyiségű tárgyat elfogadtak egy másik szakon. Konkrétan 90 kreditet. Ez viszont 5 éves képzés. Most 2. Èv végén úgy állok, hogy 2 tárgy híján a 3. Èv is megvan.. Ezeket nem tudtam felvenni az előfeltétel miatt. Egyrészt fizetős vagyok..., másrészt a maradék 2 év anyagát meg azt a 2 tárgyat simán megtudnám 1 év alatt is csinálni, teljesen kikészít a tudat, hogy még ezzel csesszek el 3 évet, mikor már nem vagyok 20 éves. Bár dolgozom mellette, de sok időt elvesz a suli. Valakinek sikerült esetleg hamarabb végezni, mint ahogyan azt képzési idő szerint kellett volna? Hogyan csinálta? Milyen indokkal engedték?

2014. jún. 30. 01:38
 1/8 anonim ***** válasza:
Ha az előfeltételek miatt fel tudsz venni mindent, megírod a szakdogát és abszolutóriumot szerzel, akkor senkit nem érdekel, hogy mennyi idő alatt csináltad.
2014. jún. 30. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ha a BME-re jársz (megadtad kulcsszónak), akkor próbálkozhatsz méltányossági kérelemmel (lehet, hogy máshol is van), bár nem tudom, hogy hogy épülnek egymásra a tárgyaid, de a 3 évből ha egyet nem is, de kettőt biztosan tudsz csinálni.
2014. jún. 30. 05:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Szerintem lehet, hát ha egyszer 90 kreditet elfogadtak, az 3 félév, gondolom, 3 félév már elvégzettnek van tekintve, tehát ennyivel kevesebb félév alatt elvégezheted, így már nem 3, hanem másfél év van hátra.
2014. jún. 30. 05:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Hát igen az előfeltételek a problémák. Ìg y, ahogy most áll a dolog a feltételek alapján 1-1 tárgyat tudnék jöbő évben felvenni, mert a többi 3. Èvest meg tudtam csinálni. Sajnos államis társaimnál nagyon komolyan szokták vemni az előfeltételeket. Hallottatok már ilyen esetről, hogy méltányossági alapján engedtek előfeltétekes tárgyat felvenni?
2014. jún. 30. 10:52
 5/8 anonim ***** válasza:
Próbáld meg, bár nehéz lesz
2014. júl. 1. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Hogyan előfeltételes?

Melyik karra jársz, melyik tárgyakról van szó?

Minekünk eleve rosszul voltak ütemezve, a matek B2-vel egyidőben kellett tanulni a differenciálegyenleteket, alig is ment át diffegyenletekből valaki.

2014. júl. 1. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Nem BME , Debreceni Egyetem.
2014. júl. 1. 19:18
 8/8 anonim ***** válasza:
Ilyen kérdésekre az egyetemnek tudnia kéne válaszolni, pl. Tanulmányi Osztálynak.
2018. jan. 19. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!