Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Lehetséges-e az indexből...

Thomszi kérdése:

Lehetséges-e az indexből (vagyis mostmár neptunból) utólag jegyet kitöröltetni? (Sikeres vizsga jegyét szeretném töröltetni)

Figyelt kérdés
Ősszel fogok diplomázni, és utánanéztem a kitüntetéses diploma feltételeinek, és minden teljesül, kivéve azt, hogy nem lehet 3-asnál rosszabb jegy az indexben, ugyanis egy szabadon választhatő tantárgyra a 2. félévben kaptam egy 2-est, de erre a tantárgyra igazából semmi szükségem, bőven megvan a kredit nélküle is. Ilyenkor ezt a jegyet lehet töröltetni, vagy ezen fog múlni? (Nem találtam erről információt az egyetem oldalán)

2014. júl. 1. 14:20
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem lehet tudtommal. Abban a félévben, amikor kaptad a jegyet, javíthattad volna (azt hiszem félévent 1 tárgyból javíthatsz). Így utólag már nem lehet. Viszont elképzelhető, hogy csak a kötelező tárgyak jegyeit nézik. Ennek érdeklődj utána az egyetemed to-ján.
2014. júl. 1. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nem tudom pontosan, de szerintem nem lehet kitörölni jegyeket.
2014. júl. 1. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Arneal ***** válasza:

Viszont javító célzattal biztos fel tudod venni szerintem (bár van ahol ettől függetlenül minden jegynek minimum hármasnak kell lennie).


Öszseségében mi nem tudunk erre válaszolni, főleg, hogy azt se írtad le, hogy melyik egyetemre jársz. Írj vagy menj be a tanulmányi osztályba, ők tudnak biztosat mondani.

2014. júl. 1. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Be fogok menni majd utánaérdeklődni, csak nálunk nem annyira segítőkészek a TO-n, már olyan is előfordult, hogy hülyeségeket mondtak nekünk (pedig az lenne a dolga, hogy segítsen), interneten meg semmit nem találtam ezzel kapcsolatban. Amúgy ELTE TTK.

A javítással annyi probléma van, hogy csak páros félévben indul a tárgy, és ezért nem várnék egy plusz félévet.

2014. júl. 1. 22:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!