Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Budapesti Kölcsey gimi általán...

Budapesti Kölcsey gimi általános szakja érdekelne. Véleményeket és tapasztalatokat tudtok mondani? SOS!

Figyelt kérdés
Pl. hány nyelvi óra van egy héten? Gondolom itt is 2 idegen nyelvet lehet tanulni. Az első idegen nyelv hány óra egy héten? A második idegen nyelv hány óra egy héten? Első nyelvnek a franciát, másodiknak az oroszt gondoltam. Franciául már tanultam, de a kéttannyelvű számomra erős lenne. Köszönöm mindenkinek!

#orosz #francia #kölcssey
2014. júl. 2. 08:16
 1/4 anonim ***** válasza:
A lányom idén kezdi ezt az osztályt, de az első évben emelt földrajz, majd másodikban emelt biológia órák lesznek. Ezért is ökológia szemléletű. A nyelvi órák: angol,amit azon a szinten folytathat,ahol a szintfelmérő után besorolták és e mellett lehetett még másik nyelvet választani (6 közül). A nyelvi órák mindkét nyelvből 6 óra/hét.
2014. júl. 2. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a választ! A honlapon úgy írták, hogy heti 3 óra angol, és heti 3 óra a másik idegen nyelv. Ezek szerint 6-6ó/hét? Az angol kötelező? Nem lehet francia-orosz kombi? Az "öko" tantárgyak erősek? Milyen tanuló a gyermeke? Szorgalmas? A honlap olyat is írt, hogy az általános osztály fele öko, másik fele kommunikáció vagy ilyesmi. Akkor ez nem így van? Egész osztály öko? Köszönöm a válaszokat!
2014. júl. 2. 14:11
 3/4 anonim ***** válasza:

Igen összesen 6 nyelvi óra van egy héten, 3 angol és 3 választott nyelv.

Én úgy tudom, hogy a teljes osztály öko szakirány.

A lányom 4.5 átlagú erős középmezőnybe volt, de szerintem a ponthatár alapján 4-es tanuló is bejutott :) vagy ha rosszabb lett a felvételije, de erős osztályzatokat vitt olyan gyermeknek is sikerült.

Még nem tudjuk mennyire tanulós, a lányom mibdig jó volt biológiából és földrajzból is. Gobdolom

2014. júl. 3. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ha inkább a nyelv a fontos és a Kölcsey-t választja, van olyan osztály ahol a francia az alapnyelv és e mellé választhat másik nyelvet, amit szeretne. És nem a kéttanos osztályok, hanem egy fél osztály. Nézd meg a neten.
2014. júl. 3. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!