Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Pontosan hogyan történik az...

Akos1553 kérdése:

Pontosan hogyan történik az ELTE kollégiumi pontszámítása?

Figyelt kérdés

Nézegettem az elsőéves felvételi ügyrendet, de pár dolog számomra nem volt egyértelmű:

1, A státuszért kapható pontok(pl. munkanélküli,alkalmazott stb.) mind a két szülőre vonatkoznak?

2, Az egy főre jutó jövedelem kiszámításakor én is bele tartozok? Illetve a minimál nyugdíjt egyszer kell levonni, vagy mindengyik keresetből? Tehát ez megfelelő?: (saját jövedelmem+apa jövedelme+anya jövedelme-minimál nyugdíj)/3 vagy máshogy adódik?

3, Ha nem a szüleimmel lakok, hanem nagymamámmal(szülők nevelésről nem mondtak le), akkor a különböző státuszokért kire kaphatok pontot?(ugyanúgy csak szülők/csak nagymama/nagymama+1 szülő)

4, A 3-as kérdés helyzetében, az egy főre jutó jövedelem kiszámítása hogyan történik? Mintha 4-en laknánk egy címen, tehát beletartozik, a nagymamám, és a szülők jövedelme is a számolásba?


Eléggé a határon leszek a pontokkal, úgyhogy jó lenne tudni ezeket, hiszen ha valamit félreértelmeztem, akkor nagyvalószinüséggel, majd albérletet kell keresni.


A válaszokat előre is köszönöm.



2014. júl. 2. 14:21
 1/1 anonim ***** válasza:
Egy főre jutót úgy kell kiszámolni, hogy akikkel egy lakcímen vagy bejelentve, nekik nézik a keresetük és azt összeadják majd elosztják annyival, amennyien laktok. Valaki okosabb talán többet tud a többiről :).
2014. júl. 6. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!