Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha idén felvételiznék de MOST...

JoeyTribbiani kérdése:

Ha idén felvételiznék de MOST jött egy olyan körülmény, hogy FŐISKOLÁT szeretnék váltani akkor mi a teendő?

Figyelt kérdés

Bővebben és érthetőbben: Idén felvételizek DE lakhelyváltozás (nyugatról keletre) egy olyan intézményben szeretnék tanulni amit NEM JELÖLTEM MEG (mert honnan is tudhattam volna) akkor oda még van esélyem egyáltalán bekerülni vagy majd csak félévkor kérhetem az áthelyezésem? Ja és mégvalami: Ha ott esetleg egy másik szak amit ugye SZINTÉN NEM JELÖLTEM MEG jobban tetszik akkor ez... szóval lehetséges egyáltalán így totál váltani még szeptember előtt? Vagy majd csak félévkor?

Előre is köszi!


2014. júl. 2. 14:44
 1/2 anonim ***** válasza:
Nem tudsz már egy teljesen új szakot megjelölni. Szerintem pedig csak ugyanolyan szakra tudnak átvenni.
2014. júl. 2. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Egyik sem működik még félévkor sem.

Amelyik intézményt nem jelölted azt nem jelölted, utólag nem lehet új intézményt felvenni a jelentkezési helyek közé, és új szakot sem lehet utólag felvenni a jelentkezések közé, se az eredetileg jelölt intézményben újban meg pláne nem.

Átjelentkezni félévkor nem tudsz. A sikeres átjelentkezéshez 2 db. lezárt félév kell minimum. Ha fizetősre akarsz átjelentkezni vagy eleve is azon vagy akkor a fogadó intézmény TVSZ-e határozza meg hogy milyen feltételekkel vesz át.(legtöbb esetben 3,5 átlag minimum, illetve a mintatanterv szerinti kreditek 75%-ának megléte kell, de egyetemenként változik kissé)

Ha államira akarsz átjelentkezni akkor viszont a fentieken túl az is feltétel hogy a jelentkezéskor a fogadó új intézményben is elérted az állami ponthatárt a jelentkezésed évében, csak éppen nem oda jelentkeztél eredetileg. Egyszerűbb az újra felvételi...

2014. júl. 3. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!