Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Van egy ismerősöm, aki végig...

Van egy ismerősöm, aki végig itta, bulizta az egész első főiskolai évet. Mindig csak a harmadik vizsgán ment át. Egész középsulit elhanyagolta, rossz tanuló volt. Mégis előzőhéten levizsgázott mindenből. EZ MEGTÖRTÉNHET?

Figyelt kérdés
csalás?protekció? ha igen,akkor miért hagyják magukat a főiskolai tanárok befolyásolni?????
2014. júl. 3. 07:19
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
85%

Miért ne történhetne meg, hisz magad írod hogy hogy előző héten levizsgázott mindenből. Tehát javítom: megtörtént

Protekció: ismerni kell az adott intézményt, az adott várost, az említett diák ismeretségi és rokonsági körét. Egy-két tárgy oké..de mindenből nem hiszem hogy képes valaki elintézni a vizsgáit.

Ha volt is néhány tárgynál protekció..akkor buta kérdés "miért hagyják magukat befolyásolni"................. mert ilyen az emberi természet ha valamire felhívják a figyelmet másképpen reagálunk ez alól a főiskolai tanár sem kivétel. Ettől függetlenül olyan protekcióban nem hiszek, hogy 0 tudással engedte át valaki csak sok dolog eléggé szubjektív egy osztályozásnál, tud úgy kérdezni egy tanát hogy jóindulattal és ha van egy minimális tudás akkor átmegy a vizsgázó és tud úgy hogy az hetekig tartó alapos felkészült hallgató is megakad..és ki is lehet rúgni rögtön a diákot..meg lehet addig kérdezni míg megvan a megfelelt...

2014. júl. 3. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
49%

Irigykedsz, savanyújóska?

No, nem mintha a bulizós gyereket támogatnám, de azért lássuk be, hogy a felsőoktatás nem teljes munkaidős tevékenység, pláne nem valami random főiskola, amit ezek szerint még egy teljesen inkompetens arc is elvégez. A normálisabbja rengeteg minden értelmes, proaktív dolgot, munkát, projekteket, kutatásokat tud vinni mellette, akár főállásban is.

üdv, egy volt BME-s.

2014. júl. 3. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
biztos neked is apuci intézte a diplomát "savanyújóska",azért van ilyen nagy pofád.Nem az én kiírásomat akarom,hogy véleményezd,hanem a sok szemétláda tanárt :) üdv "savanyújóska" :)
2014. júl. 3. 08:15
 4/17 anonim ***** válasza:
83%
Most írtad le, hogy megtörtént, majd megkérdezed, hogy megtörténhet-e. Igen, megtörténhet. Nem kell rögtön csalást kiáltani. Mesélj, te hogy vizsgáztál, milyenek az eredményeid, és miért bánt ennyire, hogy valaki más átment?
2014. júl. 3. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Miért kell állandóan a másiknak a szavát kiforgatni????? "ez megtörténhet?" ÉN IS RÁJÖTTEM HOGY MEGTÖRTÉNT,NEM KELL 20X LEÍRNI. Már rögtön a másiknak a támadása megy,ezért tart itt a világ,ahol.Csak a másiknak a támadása,a bántása megy,kötekedés,de a LÉNYEG,HOGY AZ EGÉSZ KÖZÉPISKOLA ÉS A FŐISKOLA,ARRÓL SZÓL,hogy vannak a pénzes"protekciós" gyerekek,nekik mindent lehet:beszólni a tanárnak,puskázni,nem tanulni,akkor is megadják neki a jobb jegyet,a többi meg tanulja hülyére magát,küzdjön,akkor majd talán megkapja az ötöst.Mert az ügyvéd,az orvos gyerek az a fontos,az a közösségi ember az osztályban,ő kapja a kitüntetést,a díjakat,pedig semmit nem csinál.Mert a munkát az osztály tagjai végzik,nem ő egyedül.Ő csak felmarkolja a kitüntetést,mert hát mégis csak Ő AZ ÜGYVÉD GYEREK!!!EZ A PROBLÉMA,ERRŐL KELL BESZÉLNI,NEM AZ ÉN SZAVAIMAT KELL KIFORGATNI! EZZEL NEM MEGYÜNK SEMMIRE!
2014. júl. 3. 08:30
 6/17 anonim ***** válasza:
91%
A probléma az, hogy ez nem egy probléma, hanem valami paranoiás vádaskodás. Érdekes, hogy engem is rögtön meggyanúsítasz, amikor én 24/7 a belemet kidolgoztam, hogy kitüntetett BMEs diplomám és 2-3 év szakmai munkatapasztalatom legyen mire befejezem az egyetemet. Aztán jössz te, és mindenkit megvádolsz aki nálad jobban teljesít. Elárulom, hogy itt például szóba se jöhet semmiféle mutyi, ez csak valami malacbaszó vidéki kamu főiskolán merülhet fel egyáltalán, mint opció. Ott meg ne csodálkozz, az ilyen intézmények pont az gazdag apuci hülye gyerekeiből tudnak fennmaradni.
2014. júl. 3. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
""de azért lássuk be, hogy a felsőoktatás nem teljes munkaidős tevékenység,"" Ha a beledet szétdolgoztad,akkor miért írtad ezt?? akkor is küzdöttél,mert nem repült minden a szádba,mint a pénzeseknek.Kitűnő eredménnyel végeztem az egész középsulit,most a fősulit.Én is tudom,hogy mennyi munkát jelent ez,ezért vagyok felháborodva,hogy amíg mi a "belünket kitapossuk"az eredményekért,addig más egy kocsmába üldögél.A VÉGÉN PEDIG EGYFORMÁN ÜLÜNK OTT,UGYANAZZAL A DIPLOMÁVAL! :)
2014. júl. 3. 09:10
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Az a baj, hogy ez megint az a típusú kérdés, ami valójában nem kérdés, hanem a kérdező állít valamit, és megerősítést vár, amikor pedig nem azt kapja, akkor megsértődik.
2014. júl. 3. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
igen megerősítést várok,mert ez így nincs rendbe,csak lehunyjuk a szemünket előtte és sorra kapják meg az ilyenek a diplomájkat
2014. júl. 3. 09:12
 10/17 anonim ***** válasza:
92%

Kérdező, pont te vagy az, aki a másikat támadja minden alap és bizonyíték nélkül. Aztán kiabálsz, hogy megy a támadás.

Miért ne kaphatná össze magát valaki és tehetné le a vizsgáit?

Van bármi bizonyítékod ellene azonkívül, hogy nem nézted ki belőle?

2014. júl. 3. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!