Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » MSC - BME gépészmérnökire...

MSC - BME gépészmérnökire bejutok bármilyen mérnökként?

Figyelt kérdés

OE könnyűipari mérnök, minőségügyi szakirányon tanulok. A szakirányon főleg autóipari gyártási minőségüggyel foglalkoztunk. Szeretnék MSCn továbbtanulni, de leginkább a gyártástechnológia és az autóipar érdekel. BMEn találtam egy gépészmérnöki szakot, aminek a leírásában benne van mindez.


1. Felvennének engem ide? (Mennyire nézik azt, hogy ki milyen mérnöki szakról érkezett? Nagyon fontos, hogy gépészszakos BSCm legyen?)

2. Ha igen, milyen a felvételi beszélgetés? Miket kérdeznek?

3. Ha felvettek, mekkora eséllyel maradok bent a BSCs végzettségem alapján?



2014. júl. 10. 15:37
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Nem BME-s vagyok, de van BME Gépészen néhány ismerősöm. Múltkor eléggé kifaggattam őket a témáról.

Amit tudni érdemes, hogy külsősöket nagyon nagyon nem szeretnek felvenni. Felvesznek néhány embert, de azoknak nagyon toppon kell lenni, ötös diploma jegy, ötös szakdolgozat valószínűleg alap elvárás, de még az sem garantálja, hogy felvesznek. És ez ráadásul a gépészről gépészre átmenetre vonatkozik. Én személy szerint semmi esélyt nem látok rá, hogy erről a szakról összejöjjön a felvételid. Látva a mintatervedet, elég sok tárgyban eltér, alaptárgyak ismerete hiányzik gépészethez. Szerintem hanyagold, főleg a BME-t.


Szerintem az Óbudai Egyetem msc-jében gondolkozz, ha nem a saját szakodat szeretnéd továbbvinni.

2014. júl. 13. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!