Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szerintetek elég lesz idén...

Szerintetek elég lesz idén 405 pont az SZTE-ÁOK-ra?

Figyelt kérdés
Egyik nap tök biztos vagyok benne, hogy igen, a másik nap meg abban, hogy esélytelen, hogy elég legyen. Már lassan kezdek beleőrülni a várakozásba:( Kíváncsi vagyok ti mit gondoltok erről!
2014. júl. 14. 22:22
 1/10 anonim ***** válasza:
szerintem elég lesz
2014. júl. 14. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Őszinte leszek. Csodák lehetnek, ebben lehet bízni, de statisztikailag nem úgy néz ki hogy felvesznek.

260 helyre múlt évben első helyen 245-en jelentkeztek, most ugyanennyi helyre 359-e első helyen és nem volt olyan extra nehéz az emelt érettségi mint múlt évben legalábbis nem hallottam róla annyi panaszt. Ebből kiindulva visszatér a jóval 400 feletti szokásos ponthatár szerintem.

2014. júl. 14. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Hmm.. ebben igazad van, idén ismét többen jelentkeztek. De nekem mondjuk megysi szinten ( a tanárom ilyen nagykutya ) azt mondta, hogy a biosz rosszabb lett mint tavaly , a kémia meg csak egy icipicit jobb. Persze az is lehet, hogy már kínomban bebeszéltem magamnak.. :\
2014. júl. 14. 23:05
 4/10 anonim ***** válasza:
A statisztikába nem számolják bele, hogy ki hány ponttal jelentkezik. Szóval az egy dolog, hogy sokan jelentkeztek, de azért kisujjból 2 jó emelt érettségit nem lehet kirázni.
2014. júl. 14. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Az emelt átlagokkal kapcsolatosan én is ugyanazt hallottam, amit te. Szerintem nem lesz jóval 400 fölött a ponthatár, elvégre továbbra is nagyon nehéz a két emeltet teljesíteni. A jelentkezők számára sem lehet alapozni. Ismerek olyat, aki a gyógyszerészetit jelölte be első helyre, bár tudta,h oda úgysem fog bekerülni, de megpróbálta. Szerintem nem ő volt az egyetlen ilyen. Ugyanaz a követelmény gyógyszerészetire meg orvosira is. Sokan lehet úgy voltak vele,hogy megpróbálják az orvosit is hátha bejön, aztán még úgyis van lehetőség a sorrendmódosításra. Olyan statisztika ugye nincs, ami azt mutatja, h hányan hagyták meg első helyen?
2014. júl. 14. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Olyan statisztika nincs. A sorrendmódosítás nem arról szól hogy azt kell elől hagyni/tenni ahova pontszámok alapján esélyesen felvesznek.

A sorrendet módosítani csak akkor van értelme ha valakinek megváltozott a prioritása és inkább máshova szeretne menni tanulni, függetlenül az időközben elért érettségi eredményektől!

Ugyanannyi eséllyel veszik fel gyógyszerészetire ha második vagy harmadik a rangsorában, mintha első. Szóval ha valaki két emelt érettségit képes megírni jól, akkor azt is lássá át, hogy működik a felvételi.

2014. júl. 15. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Szerintem ne parázz. Valami majd csak lesz. Felesleges előre izgulni.
2014. júl. 15. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Azért gyógyszerészetit megjelöltél második helyen? Oda elég a pontszámod, de elvileg orvosira is jó kell, hogy legyen, nem hiszem, hogy olyan sokat emelkedne egy év alatt, az emelt érettségi az mindig nehéz, akármelyik évben írják is.
2014. júl. 15. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Nem, mert egyáltalán nem érdekel a gyógyszerészet. Ápolóit jelöltem meg sokadik helyen, mert alapvetően ez az irány érdekel. De nem fogok beiratkozni, mert jövőre mindenképpen megpróbálom mégegyszer.
2014. júl. 15. 16:34
 10/10 anonim ***** válasza:

Szerintem elég lesz. Tavaly 383 volt. A két emelt miatt szerintem nagyjából a tavalyi szintre áll be a dolog. +-5-8 pontot tudok elképzelni, többet nem.

Amikor csak egy emelt volt a követelmény, akkor is több évig stagnált a ponthatár, nem volt jelentős változás. Most, hogy bevezették a két emeltet, annyit változott, amennyit tavaly láttunk, szerintem most ezen a szinten fog maradni egy darabig.

2014. júl. 16. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!