Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Az ELTE télleg az egyik...

Az ELTE télleg az egyik legjobb egyetem Magyarországon?

Figyelt kérdés
Sokaktól azt hallom.

2014. júl. 21. 02:03
 1/8 anonim ***** válasza:
57%
Igen, 'télleg'.
2014. júl. 21. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
14%
2014. júl. 21. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
30%
Télleg..de max ebedert jarhatsz oda.
2014. júl. 21. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
68%

Ezt hülyeségnek tartom. ELTE nem jeleskedik minden területen, minden szakterülethez megvan, hogy melyik felsöoktatási intézmény eredményesebb.

Most nem tudom megnézni a belinkelt cikket, csak sejtem melyikröl van szó. És az csak egy rangsor, a több száz közül, amit évente publikálnak.

2014. júl. 21. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
68%
Szerintem se sok értelme van az ilyen egyetemi rangsornak. Hiába írják, hogy tudományos fokozattal rendelkező oktatók száma, meg elsőévesek átlagpontszáma, nyelvvizsgák száma, meg ki tudja milyen tényezőket vesznek figyelembe, akkor is értelmetlen. Ha annyi tudományos fokozattal rendelkező oktató van az ELTE-n akkor jelentkezzen mindenki oda orvosira...Ja hogy olyan kar nincs az egyetemen. Akkor meg hogy is van ez? ...
2014. júl. 21. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 C2H5OH ***** válasza:
58%

Kedves kérdező, ezek a rangsorok nagyon függnek az egyetemek méretétől is, így nem minden esetben mutatnak teljesen reális tükörképet.


Az elözőnek: ha szerinted a phd megléte és a prof valós szakképzettsége között nincs összefüggés, akkor itt komoly bajok vannak a fejekben. Ott a SOTE és más vidéki egyetemeken a sok jól bejáratott orvosi kar, az eltének minek legyen külön? Nem mellesleg aki nem tudja, hogy a doktori cím az egy kollektív tudományos fokozat és nem csak a "doktoroknak" van, az feleslegesen röfög itt pár sort. Vagy a fizika, kémia, matematika, biológia doktora az smafu? Kérlek... felesleges, buta és irreleváns ötlet és érvelés volt.


Hogy a kérdésre is válaszoljak, mint mondtam az elte egy nagy egyetem, több a releváns tudományos publikáció, több TDK tag lehet több diákból stb. ami nemzetközi szinten is kicsivel emeli a színvonalat. Ennek semmi köze a diplomád valós értékéhez, hiszen az elte berkein belűl lehetsz akár elméleti fizikus is és magyartanár (mindkettőre szükség van persze, de az utóbbihoz kicsit komolyabb affinitás kell), vagy egy bölcsész. Ezt ezek a rangsorok nem veszik figyelembe, sem az elhelyezkedési lehetőségeket. Egy vegyész és vegyészmérnöknek garantálom, hogy több esélye van munkát találni dupla annyi fizetésért, mint egy bölcsész diplomával, amivel már dunát lehet rekeszteni.


A "legjobb" fogalma is teljesen szubjektív dolog, kinek a tanult szak könnyen teljesíthetősége, kinek az elhelyezke

2014. júl. 22. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 C2H5OH ***** válasza:
44%

Kedves kérdező, ezek a rangsorok nagyon függnek az egyetemek méretétől is, így nem minden esetben mutatnak teljesen reális tükörképet.


Az elözőnek: ha szerinted a phd megléte és a prof valós szakképzettsége között nincs összefüggés, akkor itt komoly bajok vannak a fejekben. Ott a SOTE és más vidéki egyetemeken a sok jól bejáratott orvosi kar, az eltének minek legyen külön? Nem mellesleg aki nem tudja, hogy a doktori cím az egy kollektív tudományos fokozat és nem csak a "doktoroknak" van, az feleslegesen röfög itt pár sort. Vagy a fizika, kémia, matematika, biológia doktora az smafu? Kérlek... felesleges, buta és irreleváns ötlet és érvelés volt.


Hogy a kérdésre is válaszoljak, mint mondtam az elte egy nagy egyetem, több a releváns tudományos publikáció, több TDK tag lehet több diákból stb. ami nemzetközi szinten is kicsivel emeli a színvonalat. Ennek semmi köze a diplomád valós értékéhez, hiszen az elte berkein belűl lehetsz akár elméleti fizikus is és magyartanár (mindkettőre szükség van persze, de az utóbbihoz kicsit komolyabb affinitás kell), vagy egy bölcsész. Ezt ezek a rangsorok nem veszik figyelembe, sem az elhelyezkedési lehetőségeket. Egy vegyész és vegyészmérnöknek garantálom, hogy több esélye van munkát találni dupla annyi fizetésért, mint egy bölcsész diplomával, amivel már dunát lehet rekeszteni.


A "legjobb" fogalma is teljesen szubjektív dolog, kinek a tanult szak könnyen teljesíthetősége, kinek az elhelyezkedés a diplomáddal, kinek a bérezés, másnak az érdemi vagy esetleg piaci értéke. Garantálom, hogy minden egyetemen van ezekből mindenféle, de egy hülye táblázat miatt vegyészként nem fogom azt mondani, hogy "lol jobb vagyok egy biomérnöknél/orvosnál" mert ez nettó hülyeség lenne.

2014. júl. 22. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
56%
Előző kommentelő, itt egyedül te röfögsz, ráadásul két kommentbe írod ugyanazt a baromságot. Tisztában vagyok vele, hogy a doktori cím egy tudományos fokozat, és egy utcaseprőnek is lehet akár ilyenje, de akkor is számomra az az egyetem számít legjobbnak, ahol szinte majdnem mindenféle képzés indul, de egy általános orvostudományi és egy fogorvostudományi kar a minimum azért. Én például a Debreceni Egyetemet többre becsülöm, mint az ELTE-t.
2014. júl. 22. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!