Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Milyen a Nyiregyházi Főiskola...

Milyen a Nyiregyházi Főiskola Eötvös József Gyakorló Álltalános Iskola és Gimnázium?

Figyelt kérdés
azt szeretném megtudni hogy milyen a suli, a közössége és hanyassal lehet bekerülni?

2014. júl. 21. 12:54
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

A gimnázium részét nem tudom. De voltak olyan osztálytársaim a gimiben, akik általánosba oda jártak, és konkrétan menekültek onnan 6 év után. Állítólag az igazgató egy nagy ****, bár bővebben nem igazán érdeklődtem a dolgok iránt.


Szerintem Nyházán középerős giminek számít, a közössége meg olyan, mint bármely átlagos iskolának.

2014. júl. 21. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
89%
Anno 6 évig jártam oda, alsóban még jó VOLT, felsőben borzasztó. Mára már az egész iskola egy rakás sz@r, szörnyű igazgató, borzalmas tanári kar (egy-két kivétellel, nem is értem miért maradtak eddig ott), rémes osztályközösségek. Ezért mentem el hatodik után egy SOKKAL jobb suliba. Akárkit felvesznek, nem a tanulmányi eredményed számít, hanem hogy mennyi zsét adsz az alapítványnak, ciki ha kitűnő vagy. Ja és a szabályok: tilos telefonozni, zenét hallgatni, sapkát viselni, hajat és körmöt festeni, csókolózni, ülni a folyosón. Hogy hanyassal lehet bekerülni? Mint már írtam mindegy, ha 4 új osztály indítása van tervben, de 6 osztálynyi gyerek jelentkezik, akkor 6 új osztály lesz. Szeretnek (főleg a vezetőség, titkárság) azzal dicsekedni, hogy mennyire nívós intézmény. Hát rohadtul nem az :D
2014. júl. 21. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
88%
Én is oda jártam. Hatodikban (mint az előző válaszoló) én is sulit váltottam. Amiket az előző leírt igazak. Teljes mértékben. Azt hiszem ennyit fűznék hozzá.
2014. júl. 23. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok. De szerintem nem annyira rossz. A közösség jó, sok barátot lehet szerezni. Azt tudom, hogy a nyolc osztályosba 4.7-től vettek fel embereket, de szerintem ez minden évben változik.
2014. júl. 29. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 degurl válasza:
80%
Gyűlölöm. Onnan menekülni kell.
2015. nov. 26. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Szörnyű, rossz iskola. Idén fogok ballagni abból a porfészekből szerencsére. A sok gazdag paraszt hozza a kölykét ebből kifolyólag egy undorító közösség van ott. A tanárok is bunkó, köcsögök(egy,két kivétel)8 éve járok oda és egyáltalán nem ajánlom.
2018. júl. 30. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

12 évig jártam oda. Meg kell hagyni,vannak előnyei és hátrányai. Azzal az állítással, hogy "kitűnőnek lenni ciki" nem értek egyet, 12 évig kitűnő voltam + kitűnő érettségi bizonyítványom van, sosem éreztem gáznak. Később a Debreceni Egyetemen folytattam tanulmányaimat, ahová simán bekerültem, hála az alapos felkészítésnek érettségire.

Tanárok: Gyerekközpontúak. Nem szándékuk rossz jegyet adni, nem szivatnak szét röpdogákkal. Az az céljuk, hogy megtanuld az anyagot, van aki ezt kedvességgel, van aki szigorral éri el. Természetesen vannak kivételek, akik pofára osztályoznak, de őszintén, melyik iskolában nincsenek? Negatívumként említeném meg viszont, hogy a töltelék tantárgyakat is iszonyat komolyan veszik (gondolok itt 4 oldalas etika témazáróra).

Vezetőség: Az igazgatóhelyettesek rugalmasak. Ha a fent említett tanár problémátok lenne, akkor egy szülői petícióval következő év elejére megoldódik a gond. Nekünk 12 év alatt kétszer kellett tanárt váltani, mindkétszer segítőkész volt a helyettes. Az igazgató más tészta. Konzervatív, az iskolában tilos telefonozni, zenét hallgatni (fülhallgatót el is kobozza), sapkát hordani, hajat festeni, 1 cm-nél kisebbre vágatni a hajat (fiúknak is), hosszú hajú fiúknak összefogni a hajukat (tesi órán sem foghatják össze), szaggatott nadrágot felvenni (!!), lyukas órában az udvaron kosarazni (?!) és sorolhatnám. Én arra kaptam osztályfőnöki figyelmeztetést, mert fél órával az első órám előtt már megérkeztem a suliba és nyomkodtam a telefont a folyosón (halkan, senkit nem zavarva vele), az igazgató pedig meglátott. Ezek alapján mindenki le tudja szűrni mire gondolok.

Diákok: Felvesznek mindenkit. Szó szerint bárkit. Ha úgy érzed, hogy teljesen elrontottad a felvételit semmi gond, írd be az Eötvöst és bekerülsz. A 8 osztályos gimnáziumi képzést komolyabban veszik, oda viszonylag erős tanulmányi átlag kell, de 4 osztályosba semmi, örülnek ha van gyerek. Ezért van az, hogy sokan panaszkodnak az osztályközösségre, nagyon vegyes összetételű osztályok vannak, ezért nagy a klikkesedés és rossz a közösség.

Őszinte vélemény volt 12 év tapasztalatából. Volt osztálytársaim közül bárkit megkérdezek azt mondják, hogy életük legjobb döntése volt iskolát váltani. Én úgy gondolom, hogy ez sem kibírhatatlan és szép tanulmányi eredményeket lehet elérni.

Remélem tudtam segíteni. :)

2020. aug. 2. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!