Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Milyen tárgyakból kell érettsé...

Milyen tárgyakból kell érettségiznem az orvosira? Ha 3-asra sikerül egy érettségi, attól még felvehetnek? Milyen átlag kell?

Figyelt kérdés
Orvosi egyetemre szeretnék menni, és érdekelne, ha valakinek 4,8-as átlaga van egy gimnáziumban, az felveszik-e?
2010. jan. 9. 17:41
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Az orvosihoz papíron csak két dolog kell:

-kötelező biosz érettségi

-fizika, vagy kémia

De egyikből emelt szinten kell érettségizni!

a 2010 es felvételi tájékoztató ezt írja....(megvettem, mert én is fősulira szeretnék menni)

Most az is nyilvánvaló ugye, hogy a pontjaidnak is elégnek kell hogy legyenek hogy felvegyenek.

Igen, szerintem ha 3 asod lesz pl. magyarból az a kutyát nem fogja izgatni az orvosin....

De jól kell tanulnod, mert ha nem tartod az évfolyamátlagot akkor kiraknak költségtérítésesre, ami 950000 ft/félév!

és az orvosi 12 féléves....

ezt is a könyv írja, szerintem vedd meg, sok jó dolog van benne, és az a 2000 ft nem nagy lóvé....

2010. jan. 9. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
:D kösz szépen! egyébként egyelőre 5-ös tanuló vagyok, de előre is félek a jövőtől...:D
2010. jan. 9. 17:59
 3/4 anonim ***** válasza:

Ahogy az előző írta: biosz és fizika/kémia érettségi kell.

Egyik kötelezően emeltszintű.

Ha duplázással mész, akkor mindkét tárgynak kb 90% köré/fölé kell sikerülni, mert elég magasak a ponthatárok. Ha nem duplázással mész, akkor meg mindent elég jóra kell megírni:D


Ha a bioszod vagy a fizikád/kémiád sikerül hármasra, akkor nem vesznek fel, az szinte biztos. Ha olyan tárgyad, ami nem felvételi tárgy, attól persze felvehetnek:)

2010. jan. 9. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi! :) Azt elmagyaráznátok, mi az a duplázás? :D
2010. jan. 10. 15:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!