Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha még nem kaptam e-mailt...

Ha még nem kaptam e-mailt arról, hogy felvettek, akkor nem is vettek fel?

Figyelt kérdés
Tegnap este kaptam egy SMS-t arról, hogy elértem a felvételi ponthatárt a megjelölt felsőoktatási szakképzésemre. A felvi.hu-ra is beléptem, oda is ez van csak írva. Nincsen olyan, hogy felvételt nyertem, és nem kaptam még ilyen e-mailt sem. Tegnap este olvastam itt egy kérdést, hogy elvileg az az SMS azt jelenti, hogy felvettek, de tényleg így van? Az e-mailt később kapom meg? Már nagyon izgulok, mert félek, hogy hiába van meg a pontom, nem fértem bele a létszámba és ezért nem értesítettek még. Előre is köszi a segítséget!

2014. júl. 25. 06:44
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem az sms nem az email nem az ufok megjelenése jelzi hogy felvettek, hanem hogy elérted a ponthatárt. Tökmindegy jött-e róla sms vagy email.......
2014. júl. 25. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
63%
Na az meg hogy azt gondolod, hogy elérted a határt de nem fértél bele a látszamba arról tanuskodik, hogy gozod sincsen a felvételi rendszerről. Ez az igazi tragédia... :(
2014. júl. 25. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Azt hiszem, ha életemben ez a kérdés lesz az egyetlen igazi tragédia, akkor boldog leszek... Nem vártam űrlényeket, sem más egyebet, csak egy normális választ. Én is így tudtam, hogy akkor felvesznek, ha megvan a pontszám, csak tegnap délután olvastam olyat is valahol, hogy azok között is rangsorolnak, akiknek megvan a pontja. És arra gondoltam, hogy ha mondjuk arra a képzésre, amire jelentkeztem, 20 fő a határ, akkor talán a rangsor alapján lecsúsztam a felvételről. Elbizonytalanodtam, ennyi. Azért köszi a gyors választ.
2014. júl. 25. 07:08
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Rosszul értelmeztél valamit. A felvételi ponthatár úgy alakul ki hogy az adott szakra jelentkezőket pontszám alapján sorba állítják, példádnál maradva ha van 20 hely akkor az első 20-a legtöbb ponttal rendelkező jelentkezőt veszik fel, a ponthatár pedig a rangsorban 20. ember felvételi pontszáma lesz!

Ergo ha arról kapták értesítést hogy elérted a ponthatárt akkor 1000% hogy felvettek, hisz több pontod van (vagy ugyanannyi) mint a ponthatár.

2014. júl. 25. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm szépen a választ. Most végre megnyugodtam. Úgy tűnik félreértettem amit olvastam, ezért feleslegesen idegeskedtem. :)
2014. júl. 25. 07:32
 6/6 anonim ***** válasza:
Hova vettek fel?
2014. júl. 25. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!