Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Az érettségim angolból nagyon...

Az érettségim angolból nagyon rossz lett, de kettessel átengedtek. Javítót akarok belőle májusba. Fogadjak fel különtanárt, vagy egy sima gimibe is be tudok járni órákra ingyen? Nem értem sajnos.

Figyelt kérdés
2014. júl. 25. 14:21
 1/6 anonim ***** válasza:
47%
Ha nincs tanulói jogviszonyod, miért tanítana ingyen bárki? Lehet, hogy különtanár használna, ha ennyi év után ennyire gyenge a nyelvtudásod.
2014. júl. 25. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
a nyelvtudásommal nincs semmi baj. a tanárunk érettségi előtt 2 héttel íratott velünk először levelet és magyarázta el a szempontokat. itthon sokat gyakoroltam, de ez ígyis kevés volt. fordítani sose fordítottunk. ő csinált meg mindent heylettünk, nekünk csak az otthoni munkafüzetgyakorlás maradt. nyelvhelyességet egy másik tanártól kaptuk meg. az igeidők használatát és a szabályokat internetről töltöttem le, mert ő semmit se segített. a hallott szövegértést pedig 1 hónapban egyszer csináltuk. az egész osztálynak totál szar lett, kivéve annak aki járt külntanárhoz...
2014. júl. 25. 15:16
 3/6 anonim ***** válasza:
Ja, hogy nincs semmi baj a nyelvtudásoddal? Akkor miért kell különtanár? Meg egyáltalán miért lett csak kettes az érettségid?
2014. júl. 25. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
most magyaráztam el. 11. év végén dicséretes voltam angolból. 12-ben már nem, de ötös ígyis. ennyi....
2014. júl. 25. 15:38
 5/6 anonim ***** válasza:

Akkor irreálisan osztályozott téged a tanárod. A Nemzeti Alaptanterv szerint neked 12. évfolyam végén legalább B1-es szinten kellene lenne első nyelvből, márpedig egy középszintű érettségit (már ha erről van szó, eddig nem említetted az ellenekzőjét) A2-es szinttel is lehet teljesíteni.


Most elhitetheted magaddal, hogy igenis jó a nyelvtudásod, de egy központilag összeállított teszt ennek ellenkezőjét mutatja: egyszerűen nem tudsz jól angolul. De szerintem hiába magyarázom ezt.

2014. júl. 25. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
2 évig jártam a gimibe (felnőtt gimi, de nappali tagozat). de én meg neked hiába magyarázom, hogy különtanár nélkül mindenkinek szar lett. De asszem az értékelésedből látszik is ez...
2014. júl. 25. 19:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!