Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Gazdálkodás-menedzsment BSc...

Gazdálkodás-menedzsment BSc után milyen mesterképzésre menjek?

Figyelt kérdés

- marketing

- master of business administration (MBA)

- nemzetközi gazdaság és gazdálkodás

- pénzügy

- számvitel

- vállalkozásfejlesztés

- vezetés és szervezés


Ezek közül ti melyiket választanátok?



2014. júl. 26. 15:08
 1/1 anonim válasza:

Én a marketinget nem ajánlanám, mert szerintem arra viszonylag kicsi a kereslet a munkaerőpiacon.


Az MBA-hoz általában szükséges pár év szakmai tapasztalat, illetve pályakezdőknek, és huszonéveseknek nem ajánlják, tehát én a helyedben azt is kihúznám (egyenlőre, később persze érdemes is lehet elvégezni, leginkább angol nyelven)


A nemzetközi gazdaság és gazdálkodást annyira nem ismerem, viszont szerintem ez sem biztos, hogy feltétlenül azt a tudást adja, ami egy vállalaton belül kellhet. Ha persze valamilyen olyan területen szeretnél elhelyezkedni, ahol szükség van valamilyen nemzetközi kapcsolatfenntartásra, mondjuk valamilyen állami intézménynél, akkor jó is lehet.


pénzügy, számvitel az mindig hasznos, kérdés, hogy mennyire érdekel, mennyire jól szeretnél elhelyezkedni vele. Én úgy tudom, hogy a számvitelre kevesebben jelentkeznek, tehát talán kevesebben is végzik el, így többet érhet a munkaerőpiacon.


Vállalkozásfejleszés. Hát, erről se tudok sokat, de szerintem ez talán arra lehet jó, ha egy KKV-nál akarsz elhelyezkedni, illetve ha saját vállalatot szeretnél alapítani, egyébként meg nem biztos, hogy ezt ajánlanám.


Vezetés és szervezés. Ez nevezhető leginkább a gazdmen alapszak "utódszakának", nagyjából elvileg hasonló tantárgyak vannak (ökonometria, stratégiai menedzsment stb.), mint a gazdmen-en, csak gondolom jobban elmélyülve. Annyiból jó, hogy ad egy átfogó képet a vállalati gazdaságról, aztán a többit amúgyis a cégednél fogod megtanulni. Én ezt javasolnám neked, én is ezt választottam gazdmen alapszak után. Aztán egyébként meg nézd meg a tanterveket, aztán amelyik szimpatikus.

2014. aug. 19. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!