Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Kollégiumba szeretnék jelentke...

Kollégiumba szeretnék jelentkezni a Széchenyi István Egyetem-re (elsőéves), valaki leírná részletesen a pontszámítást?

Figyelt kérdés
Olyasmikre gondolok, hogy mire adható szociális pontszám, figyelembe veszik e a lakóhely-egyetem közötti távolságot, valamint mivel önköltséges szakra jutottam be egyáltalán kapható szociális pontszám?

2014. júl. 26. 16:50
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Gólyaként kizárólag a felvételi pontod számít. Semmi más se távolság se szoc helyzet semmi.


Később a tanulmányi átlagod+a szoc pontok számítanak majd.


A szoc pontban figyelembe veszik a távolságot, család bevételét, betegségeid, családtagok betegségeit, stb.


De gólyaként csak a felvételi pontod számít.

2014. júl. 26. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Jah, és egyenrangú vagy az államisokkal az nem számít hogy te önköltséges vagy. Sőt, ha nem reklámozod, magától se a tanár se senki nem fogja tudni. Kivétel a Tanulmányi osztály, de őket meg nem izgatja :D
2014. júl. 26. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat! Annyi kérdésem lenne még, hogy ha mondjuk nem vesznek fel koliba gólyaként, akkor már az első félév végeztével pályázhatok tanulm. átlaggal+szocpontokkal?
2014. júl. 26. 21:27
 4/15 anonim ***** válasza:
Nem, a koliba 1 évre kapsz felvételt, és május végén kell pályázni a köv. évre. Így gólyaként az első féléved tanulmányi eredményét duplázzák meg, mert akkor ugye még 2. féléves lezárt eredményed nincsen.
2014. júl. 26. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Amúgy itt a koli oldala itt már leírják a későbbi jelentkezés menetét.


[link]


Tudom, hogy meg fogod kérdezni ezért leírom ;-) : Az a rész, hogy "Azon hallgatók, akik nem kerülnek felvételre, 2014 július 28.- augusztus 01. között adhatják be szociális rászorultságukat bizonyító kérelmüket MINDEN irattal egyetemben, amire hivatkoznak a kérelemben." NEM vonatkozik rád, a HATÁR-ba még be sem tudnál lépni. Ez a felsőbbévesekre vonatkozik.

2014. júl. 26. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Ismételten köszi a válaszodat!
2014. júl. 27. 09:51
 7/15 anonim ***** válasza:

Szívesen. Ha bármi felmerül még benned kérdés, akkor szívesen segítek.


Ha választanod kell majd, azt tudnod kell, hogy a Hegedűs koli műszakilag és esztétikailag gyengébb, de ott van az egyetemtől egy köpésre. Amíg ott laktam addig megesett, hogy a 8 órakor kezdődő órára 7:50-es ébredéssel beértem :D Najó ez nem volt rendszer, de azért mégis volt ilyen.


A külső koli már 11-12 éves, de műszakilag még mindig sokkal jobb állapotban van a belső kolinál. A maradék 3 évemet a külsőben laktam, én sokkal jobban szerettem a külsőt. Itt nagyobb élettér jutott ugyanúgy 3 főre mint a belsőben. Belsőben kb feleekkora volt egy szoba.

2014. júl. 27. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Szerintem mind a kettőt be fogom jelölni, de ahogy néztem a korábbi évek gólya felvételi ponthatárait nem fűzök nagy reményeket a sikeres bekerüléshez.
2014. júl. 28. 08:20
 9/15 anonim ***** válasza:
Érdemes mindkettőt bejelölni, hiszen pénzbe nem kerül. Viszont hogy melyik menjen elsőre: gólyaként általában a belsőbe kisebb a ponthatár mint a külsőbe, a gólyák szeretnek inkább a külsőbe jelentkezni első helyen, mert jobb. Aztán a 2. évtől ez fordul, mert azért az nincs egy köpésre az egyetemtől, és kihaltabb a környék.
2014. júl. 28. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Köszi a jó tanácsokat. Mindegy lenne, hogy melyikbe kerülök, de ahogy láttam a korábbi évek ponthatáraiból az Állam-és Jogtudományi Kar szakainak elég magas ponthatárt szabtak. (én is erre a karra kerültem be :D)
2014. júl. 28. 20:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!