Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Magyarországon hol vannak...

Magyarországon hol vannak "egyetem városok"?

Figyelt kérdés
És ezek tényleg olyanok,mint az amerikai filmekben? Hogy vannak ilyen "campus-ok" 17/L

2014. júl. 26. 22:59
 1/7 anonim ***** válasza:
80%

Mindenhol, ahol van nagyobb egyetem. Budapest, Pécs, Miskolc stb.


A többkarú egyetemek nagy területet foglalnak el, a BME épületeit kb. 20 perc átsétálni. Ezek köré szervesen települnek a különböző szórakozóhelyek, írószerboltok, kifőzdék, kocsmák stb.

2014. júl. 26. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Miskolc, Piliscsaba... meg kb. mindenhol, ahol nagyobb egyetem van.
2014. júl. 26. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Veszprémbe bejössz oda is ki van írva, hogy egyetemen város. A környékén van egyetei könyvesbolt, diákmunkaszövetkezet, győgyszertár egyetemista kedvezménnyel, központi kolesz stb
2014. júl. 27. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Sok helyen ahol van nagy egyetem. (Miskolc, Piliscsaba, Debrecen..stb)

Nem olyan mint az amerikai filmeken.

2014. júl. 27. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Miskolcon van, hogy olyan-e mint az amerikai filmekben...hááát, nem tudom. Nálunk nem lehet kiülni a Campuson belül úgy mint a filmekben látod, a hallgatóknak az a nagy egyetemi tér arra szolgál hogy a tanulmányi épületeket össze tudja kötni a kollégiumokkal, menzával stb. :) Egy nagy park a Campusunk. Viszont az egyetemváros fogalmát teljesen kimeríti, mivel tényleg olyan mint egy kis város, postától kezdve bolt, étterem, szórakozóhely és még egy csomó minden megtalálható nálunk.
2014. júl. 27. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az eddigi válaszokat!:)
2014. júl. 27. 23:44
 7/7 Broadwaygirl válasza:

Wow, azon csodálkozom a Debreceni Egyetemet nem nagyon emlegették, pedig ez az ország legnagyobb egyeteme...


Én itt lakom és tanulom, és nálunk olyan, mint "az amerikai filmekben". Rengeteg a külföldi (kb. 5000 hallgató) és mindenki az egyetemi felsőjét hordja. Több szurkolólány csapatunk is van, mivel nagyon sok saját sprort csapatunk van.


23/L

2020. ápr. 26. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!