Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » PTE-BTK Pszichológia angol...

PTE-BTK Pszichológia angol szak! Lenne néhány kérdésem, főként azoknak a válaszát várom, akik ide járnak/jártak, vagy ismerősük járt oda és tudnak konkrétumokat mondani?!

Figyelt kérdés

- A tanárok magyarok, akik angol nyelven tanítanak vagy vannak külföldi oktatók is? Ha magyar a tanár, és óra után felkeresem (pl. konzultáció), akkor magyarul beszélhetek hozzá, nem?

- Nagyon nehéz a szaknyelv? Folyékonyan beszélek angolul és rengeteg angol nyelvű pszichológia szakkönyvet elolvastam már, de azért még vannak aggályaim..Nehéz "átállni" a nyelvre? Vizsgák? Kb. mennyi idő után lesz úgymond "automatikus" a dolog?

- Tesi órák itt hogy vannak? Te választhatsz valami sportot vagy közös, összevont órák vannak ahol mindenféle gyakorlatot kell végezni?

- Esélyes hogy a szak mellett dolgozni tudjak vagy időm nem lesz semmire az órákra és vizsgára készülésen kívül?

- Mint fizetős szak, kapunk diákot és kedvezményeket (pl. buszjegyre)?


Tudom, így elsőre kicsit sok, de már eléggé parázok :D Előre is köszönöm szépen!



2014. júl. 27. 10:35
 1/1 anonim válasza:
Én orvosira járok ezért nem mindenre tudok válaszolni, de az utolsó kérdéseidre tudok. A tesi szerintem mindenhol egyforma, nekünk fel van sorolva egy csomó lehetőség a tánctól, a karatén át a falmászásig és mindenki magának kiválasztja a neki megfelelőt. A munkavállalás az teljes mértékben rajtad áll, ha nagyon érdekel a szak amit választottál, akkor pillanatok alatt fel tudsz készülni a vizsgákra. Nyilván nehéz és sok egy egyetemen a tanulni való, de ha nem vészesen sok időt foglal el a munka akkor lehet teljesíteni. Nyilván rajtad áll, hogy mire vagy képes. És diákot minden szakon adnak, ha fizetős ha nem mert diák leszel. Buszjegyre Pécsen nincs kedvezmény, de havi bérletet lehet kapni ami összvonalas és nem olyan drága. (az első két kérdésre meg annyit, hogy szerintem lehet magyarul beszélni a magyar tanárokkal és egy rövid idő elteltével észre se fogod venni, hogy milyen nyelven vannak az órák, bár erről nincs tapasztalatom :D)
2014. aug. 10. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!