Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Az emelt szintű angol érettség...

Az emelt szintű angol érettségi után kapott középfokú nyelvvizsga és a sima középfokú angol nyelvvizsga között van különbség?

Figyelt kérdés
Azon kívül, hogy az érettségis bizonyítványba van beleírva, és nem külön bizonyítványba, tanúsítványba.
2014. júl. 30. 13:45
 1/3 amira21 ***** válasza:
100%

Az érettségis középfokú nyelvvizsga jó a diploma megszerzéséhez, ill. beírhatod az önéletrajzodba is.

A rendes nyelvvizsgához pedig kapsz angolul és németül is egy bizonyítványt, ez is jó a diplomához, az önéletrajzba, előny ha külföldre mész dolgozni (ott nem fogadják el az érettségis nyelvizsgát), állítólag a külföldi cégek is "jobban szeretik".

2014. júl. 30. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

Az emelt érettségivel megszerzett nehezebb,mint egy 'jópénzérst' szerzhető nevesincs nyelvvizsga. Külföldön nagyon nem fognak neked nyelvvizsgát kérni,hanem odahívnak és megnézik tudsz-e kommunikálni. Én is emelt érettségivel szereztem így nyelvvizsgát , már 3 éve, meg kíváncsiságból megnéztem,hogy milyen a többi 'nagy' nyelvvizsga.. hát nem túl nívós, de ezt tudják is, úgyis,arról szól az egész h perkálj. Faterom 15 éve dolgozik Németben vezető beosztásban, és nincs nyelvvizsgája , de bátran állítom,hogy jobban beszéli a nyelet,mint a nyelvtanárok 70%-a.


Szóval a kérdésre válaszolva : Nincs semmi különbség itthon! (külföldön meg úgyse érdekel senkit,mert ott nem a papírt nézik)

2014. aug. 1. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat! :)
2014. aug. 1. 20:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!