Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Most leszek 9-es és nem tudom...

Most leszek 9-es és nem tudom milyen tanszereket kell vennem. Jah és gimnáziumban. Jó, tudom, hogy füzetet, meg ilyeneket, de azért mást nem? Nem adtak semmilyen listát. Honnan lehet ilyen listát kérni? Normális válaszokat írjatok!

Figyelt kérdés

2014. aug. 3. 22:17
 1/5 anonim ***** válasza:
Listát, ha nem adtak, nem nagyon tudsz kérni, minden suli mást vár el. Ami mindenképp kelleni fog a füzeteken kívül, az körző, vonalzó, számológép, tornafelszerelés, esetleg táska. A konkrét dolgokat (pl. rajzdobozba mi kell) első héten úgyis elmondják, nem érdemes előre megvenni.
2014. aug. 3. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm, ment a zöld kéz! ;)
2014. aug. 3. 22:22
 3/5 anonim ***** válasza:
Én idén megyek 10.-be szóval még frissek az emlékek:) Nekünk sem adtak listát, bár én korábban sem kaptam sehol. Néhány papírboltban viszont lehet, hogy tudják már csak a vásárlók miatt vagy akár saját tapasztalatból, érdemes megkérdezni hátha tudnak segíteni. Vagy esetleg, ha van ismerősöd, aki oda járt, akkor tőle is megérdeklődheted. Nekünk nem volt ilyen "rajz-technika dobozunk", bár szekrényünk sem... Annyi füzet kell, ahány tárgyad van, bár az a biztos ha veszel +1-2 füzetet, nyelv órákra esetleg szótárfüzet, de ez tanár függő, nálunk nem kértek. Lehet sőt, biztos, hogy egy nem lesz elég, de év közben is lehet pótolni. Nem érdemes előre megvenni mert lehet, hogy másikat kérnek vagy valami. Mondjuk gimiben nem szoktak beleszólni az ilyenekbe szerintem nálunk nem tették, úgyhogy olyan füzetet vegyél, amibe szeretsz írni. Nekem például nem volt sima füzetem mert azt nem szeretem, geometrián is dolgozhattunk négyzetrácsosba. Nekem a nagyméretű spirálfüzet jobban be jött, ha nem volt a tárgyból füzetem csak kitéptem egy lapot a másikból és kész. Geometriából esetleg a vonalzó miatt a rendes összekapcsoltat szokták mondani, de nekem nem volt problémám vele. Vonalzó, körző, számológép ezekből érdemes jót venni és akkor később nem lesz rá gond. Pár grafit, toll, radír, kis vonalzó, valamilyen színes toll és ceruza, ragasztó. Én nem hordtam mindig magammal mert hetente egyszer kellett, de rajzórán használtunk puhább ceruzákat illetve színest is. Rajzlap vagy nálunk rajzfüzetet/tömböt kértek, de ezt is majd megmondják, hogy mit kell vinni. Ellenőrzőre, könyvekre valami erősebb csomagoló, nekem a gyengébb nem bírta sokáig, bár volt, hogy ez is elszakadt.:) Tesiórára felszerelés. Általában fehér póló, sötét nadrág, sportcipő sokott lenni, de nálunk nem volt baj a más színű ruha illetve hosszú melegítőt is felvehettél, ha azt akartad. Szerintem, ha jó rád, bár bizos, hogy jó és még jó állapotban van, akkor a tavalyi tesicucc is jó lesz. Első napon még úgy is csak körbe vezetnek a suliban meg elmondják, hogy mi hogyan lesz. Az órarendet, szokásokat fogják elmondani, szóval majd mindent megtudsz. Az első héten még nincs is probléma belőle, ha valami hiányzik vagy nem olyan amilyennek kéne lennie, szólnak, hogy ha lehet akkor minél előbb szerezd be, de nincs ebből baj. Szóval még ráérsz.:)
2014. aug. 3. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! :) Zöld kéz ment :D
2014. aug. 3. 23:24
 5/5 anonim ***** válasza:

Nekünk sem adtak listát, de nem kellett semmi különleges.

Füzetek kellettek, ez elég egyértelmű, négyzetrácsos és vonalas az ajánlott, és A4-es spirál füzet legyen, ez nem kötelező, de ajánlott. Volt pár bolond tanárunk, aki nagyon komolyan vette, hogy milyen füzetet használhatsz, de a legtöbbet már nem érdekli, írj valamibe, és kész.


Első órákon meg úgy is bemutatkozik az összes tanár, mondja majd, hogy mi fog kelleni az ő órájára, és akkor ráérsz következő órára venni azt, amit kérnek.


De matek/fizikára a vonalzó, körző, normális számológép garantáltan kelleni fog, ha nem is 9-be, akkor a következő 4 év folyamán valamikor, illetve szögmérő, bár mi nagyon keveset használtuk, de egy időbe azért kellett.


Ezen kívül nem igazán kell semmi, hisz nagyjából ugyanaz a középsuli, mint az általános.

2014. aug. 4. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!