Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi a neve annak a ruházatnak,...

Mi a neve annak a ruházatnak, amit diplomaosztókor viselnek? És egyébként meg kell venni, vagy kölcsönadja az egyetem az ünnepségre?

Figyelt kérdés

Mi a neve a fekete öltözetnek és a sapkának, amit a friss diplomások viselnek?

Mi a neve a professzorok és a dékán szép kék ruházatának? És nekik miért nincs sapkájuk?



2014. aug. 3. 22:30
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Talár a neve,de szerintem egyáltalán nem kötelező ilyent felvenni diplomaosztóra (én nem mentem el a sajátomra,de ahogy láttam,máson se volt ilyen). Lehet néhány egyetem azért megköveteli,de bsc-n itthon biztos nem kötelező mindenhol, inkább külföldön,ott még az érettséginél is ilyent vesznek fel.
2014. aug. 3. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk kötelező a talár a diplomaosztón, de nem kell megvenni, csak addig adják kölcsön.
2014. aug. 3. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Machen ***** válasza:
100%
Én orvosira jártam, júliusban volt az avatás. A talárt nem kell megvenni, az egyetem adja kölcsön nekünk.
2014. aug. 4. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
És hol találok valamit a talár történetéről? Illetve a sapka történetéről? (tudom irány a google kereső, de mobilról vagyok, nem találtam semmit). És a tanárok miért kékben vannak, miért nem feketében?
2014. aug. 4. 10:14
 5/6 anonim ***** válasza:
52%

Valahogy meg kell őket különböztetni. Nem minden egyetemen kötelező. Ahol nem az, ott furán is néznének arra, akin az van.

Ahol kötelező, ott kölcsönözni lehet talárt, aminek általában van egy néhány ezer forintos díja (tisztíttatás miatt), megvenni nem kell.

2014. aug. 4. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Jó, a kötelezőség nem érdekel... úgyis tudom, hogy az én egyetememen kötelező, főleg hogy osztatlan mesterképzés áll fenn jelen esetben (alapképzés végén nem szokták ezt a hacukát kérni általában, mert a Bachelor szint elérése az nem is valódi diplomaosztó).
2014. aug. 4. 23:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!