Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Elmenjek idén egy OKJ képzésre...

Elmenjek idén egy OKJ képzésre és mellette készüljek fel az emelt érettségire jövőre, majd utána jelentkezzek alapképzésre, vagy válasszam a felsőoktatási szakképzést idén?

Figyelt kérdés
Melyik lenne a legkedvezőbb szerintetek?

2014. aug. 4. 12:23
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Milyen OKJ-s képzésről, alapképzésről és felsőoktatási szakképzésről van szó?

Ha most elvégeznéd a felsőoktatásit, ugyanúgy szeretnél utána alapképzésre menni?


Az OKJ-s képzések nagy része önmagában nem nyújt nagy karrierlehetőségeket. Saját tapasztalatom és mások elmondása alapján, sokat tanulni sem kell ott, leginkább olyan, mint a középiskola folytatása, a társaság sem túl válogatott. Emellett igen könnyű felkészülni egy emelt érettségire, ráadásul lesz diákod, és az OKJ-s iskoláknál is szokott lenni ösztöndíj lehetőség. Nem sokszor érzem magam okosnak vagy jobbnak, de mikor az OKJ-t csináltam, mindennap az volt a fejemben, hogy "én ennél okosabb vagyok", "én ennél többet tudok". Ez egyrészről elkeserített, másrészről motivált, hogy többet tanuljak, hogy felvegyenek egyetemre.


Felsőoktatási szakképzésre nem jártam, viszont ami szerintem ott hátrány, hogy ezzel fogynak az államilag támogatott féléveid. Ha utána tovább szeretnél tanulni, akkor nagyon ki kell számolnod, hogy ne csússz majd alapképzésnél. Ráadásul mióta bejött a hallgatói szerződés, azóta még inkább meg kell fontolni véleményem szerint, hogy mibe kezdesz bele. Ugyanúgy lesz diákod itt, és kaphatsz ösztöndíjakat is, ráadásul belekóstolhatsz kicsit az egyetemi életbe is.



Én, személy szerint, az OKJ-ra szavazok, majd februárban újra jelentkeznék érettségire és felsőoktatásba. Ha konkrét tervem van, hogy hova akarok menni és mit akarok kezdeni, akkor spórolnék a félévekkel. Ha nincs konkrét tervem, akkor pedig nem pazarolnám el egy felsőoktatási szakképzésre.

2014. aug. 4. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Szia! Mindenképp egyetem lesz a cél. Végül én is ugyanerre jutottam amit leírtál, alig 1 órája döntöttem el. Köszönöm! Megkérdezhetem, hogy mi a végzettséged?
2014. aug. 4. 16:18
 3/10 goolky válasza:
Mindenképpen okos ötlet az OKJ téma. Elég csak arra gondolni, hogy 1: szakmát ad. 2: az első szakma ingyenes. 3: következő felvételin plusz pontokat lehet érte kapni. Egy azonban nagyon fontos, hogy ne ilyen-olyan tanfolyami szinteket nézz, hanem rendes iskolai képzést. Akár innen pl: [link]
2014. aug. 5. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is ez a problémám, és én is szeretnék egyetemre menni. Most meg csak fesőoktatásu szakképzésre mehetnék. Attól félek, hogy felsőoktatási mellett nem tudnék új érettségit csinálni.
2014. aug. 7. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Én már eldöntöttem, hogy előbb OKJ-ra megyek, közben emeltezek tavasszal és utána jelentkezem alapképzésre. Gondold át te is szerintem!
2014. aug. 7. 09:44
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem valaki vagy elmegy OKJ-ra és utána jelentkezik Alapképzésre (ahová jobb esetben az OKJ-ra kap + pontokat) vagy pedig februárban jelentkezik Felsőoktatási szakképzésre. Azonban OKJ képzésre általában 18-20 éves kor között lehet jelentkezni(itt a nappalira gondolok) és én pl. 21 éves vagyok, emrt most végeztem nyelvi előkészítőbe jártam+évvesztes voltam. Ezért én Felsőoktatási szakképzésre jelentkeztem (fel is vettek) és ha utána akarok akkor megyek alapképzésre a diplomáért ahová + pontokat is kapok. Az mellékes, hogy elkezdtem tavaly egy OKJ-t csak abbahagytam mert azért egy felsőoktatási szakképzés ha nem is sokkal, de magasabb rangú. Én OKJ után nem akartam alapképzésre menni így maradt a felsőoktatási szakképzés (ami egy erősebb okj). :D
2014. aug. 7. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó vagyok: Annak nyílván nincs értelme, hogy OKJ aztán felsőokktatási szakképzés aztán Alapképzés. D: Vagy ez vagy az.. De ezt az előbb kifejtettem. D:
2014. aug. 7. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Jah, annak úgy nem sok értelme van. Hát most mindenképp elmegyek OKJ-ra, és februárban hogy ha úgy alakul akkor jelentkezem felsőoktatásira. Most pótfelvételin azért nem teszem, mert csak fizetős szakokat hirdettek meg és azért annyi pénzt nem ér egy fsz amennyit fizetni kell érte, szerintem.
2014. aug. 8. 14:02
 9/10 anonim ***** válasza:
4/8 vagyok :) én is okj-re megyek idén, a volt sulimba és akkor ott tudnék új érettségit csinálni, és jövőre jelentkezek alapképzésre :)
2014. aug. 9. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Király, tök jó! :) Hajrá!
2014. aug. 9. 22:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!