Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha átiratkozom a Szent László...

Ha átiratkozom a Szent László Gimnázium esti érettségi tagozatára és ott megszerzem az érettségit, akkor attól még ugyanúgy felvehetnek a Pannon Egyetem vegyészmérnöki szakára?

Figyelt kérdés

Jelenleg a Petrik Lajos Vegyipari Szakközépbe járok de úgy érzem ilyen környezetben képtelen vagyok arra, hogy a tanulásra koncentráljak, mivel már 19 éves vagyok, egyre kevésbé bírom azt is, hogy gyerekként bánnak velem, persze gyerek vagyok még ha úgy nézzük, de úgy érzem meg tudom ítélni, hogy mi az ami fontos nekem és tisztában vagyok a céljaimmal és nem szeretem azt amikor rövid pórázra fognak csak mert felelősséget vállalnak értem és ezért gondolkodtam a felnőttképzésen. de az a baj, hogy ez túl szép ahhoz, hogy igaz legyen: heti 2-3 tanítási nap, csak az érettségi tantárgyak, diákigazolvány, családi pótlék

az ilyeneknek mindig van valahol egy olyan buktatójuk ami a sok előnyt visszaköveteli. sokat gondolkodtam rajta és hátrányok terén csak az merült fel, hogy önerőből (vagy inkább önköltségből ha magán tanárról beszélünk) kellene felkészülnöm az emelt szintű érettségikre (ha valamiből tenni akarok) és szintén önerőből kell felkészülnöm a kémia érettségire, mert az utolsó évben már nincs kémia a tantárgyak között. (az mondjuk a Petrikben se lenne, de mégiscsak egy vegyipari szakközép valamilyen szinten tudna adni felkészítést, bár amilyen társaság van ott...)

ja és még hátrány az, hogy ha esti tagozaton tanulok akkor a diákszövetkezetek többségét nem vehetem igénybe, mert 95%-ban ahogy észre vettem csak nappali tagozatosokat keresnek.



ezeken kívül milyen pro és kontra érveket lehet felállítani?

szeretnék nagyon körbeszaglászni a dolognak, elvégre az életem a tét, szeretném a hosszú távon legkedvezőbb megoldást választani. Természetesen majd be megyek az említett gimnáziumba kérdezősködni, de egyenlőre még ahhoz is egy kicsit tájékozódnom kell itt az interneten.



2014. aug. 5. 22:06
 1/2 anonim ***** válasza:
Hányadikos vagy ?
2018. okt. 23. 02:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Maradj a

Petrikben

2018. okt. 24. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!