Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogyan győzhetném meg a...

Hogyan győzhetném meg a szüleimet, hogy engedjenek gólyatáborba?

Figyelt kérdés

Anyukám teljesen ellene van az egésznek, mert hogy ő milyen videókat látott erről az interneten, hogy mindenki csak iszik és majd lehet, hogy megütnek engem és megerőszakolnak. Meg nem tudhatom, hogy a szálláson is kikkel kerülök össze, meglophatnak stb. Apukám semleges állásponton van, de igazán ő sem örül neki.


Tudni kell rólam, hogy nem szoktam piálni, mértékkel iszom, részeg sosem voltam, még csak a közelében sem. Nem vagyok különösen bulizós típus, viszont imádok új embereket megismerni, és fel tudok oldódni. Az anyagiak illetve az utazás meg lenne oldva(70 km), csak annyi a probléma, hogy nem ismerek ott senkit. Azonban biztos vagyok benne, hogy nem én leszek ezzel egyedül. Már megismerkedtem egy csoporttársammal, aki szintén messzebbről jön, ő sem ismer senkit, és gond nélkül elengedték.


Még jövőhéten lehet jelentkezni, nagyon szeretnék elmenni, nem örülnék, ha első nap csak néznék ki a fejemből, mikor mások már megismerkedtek egymással. Mivel lehetne megnyugtatni a szüleimet, mit tanácsoltok?


19/L



2014. aug. 7. 20:48
1 2
 1/15 MrPifta ***** válasza:
100%
"elmentem, majd jövök, csá"
2014. aug. 7. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Basszus 19 éves vagy friss egyetemista... Közöld h megyek, majd jövök...
2014. aug. 7. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Az ilyen szülőt semmivel. Nem képes felfogni, hogy nem 12 éves vagy. Remélem, az egyetemre azért elenged majd egyedül.Mert, ugye, annyi mindent hall-lát az ember manapság. Utcán leütnek, buszon ellopják a telódat,stb.
2014. aug. 7. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Ezzel nem nagyon lehet mit kezdeni. Nyilván sok rosszat hallani (aminek alapja is van - bár a megerőszakolás szerintem egy kicsit túlzás:) ), csak azzal tudsz érvelni, hogy felnőttél, tudsz magadra vigyázni. És kb. ennyi.
2014. aug. 7. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
19 évesen nem kell engedélyt kérned ezért.Közöld hogy majd jössz és kész.Beleszólásuk ebbe ugyanis nincs.A válaszokat pedig nyugodtan mutasd meg neki is.
2014. aug. 7. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Az hogy ennyire gyereknek tekintenek nem mostani keletű hiba,csak talán ez az első alkalom hogy ennyire nyilvánvaló hogy azt hiszik a szüleid ezután is minden ugyanúgy fog folyni mint amikor középiskolás voltál.

Ha tudod magadnak fedezni anyagilag, akkor meggyőznöd sem kell őket, összepakolhatsz és mehetsz gólyatáborba.

Normális esetben közöld anyukáddal, hogy te menni szeretnél, neked ez nagyon fontos, nem mindegy hogy milyen szinten tudsz szocializálódni abban a közösségben, ahova évekig fogsz tartozni. Nem érted hogy pont ők miért akarják a te életedet megnehezíteni, miért gondolják, hogy az egyetem által szervezett évtizedes hagyományokkal rendelkező ismerkedési napoknak nincs jelentősége? Kérdezd meg: Úgy gondolja, hogy annyira rosszul neveltek hogy semmi önálló akaratod és értékítéleted nincs hogy mit lehet megtenni és mit nem a szórakozás keretein belül?

Ad kettő ha jóé gondolom 70 km-ről nem fogsz bejárni, vagy kolis vagy albérletes leszel..jó még az is szóba jöhet hogy van ott lakásotok vagy rokon, de semmi szín alatt nem leszel többé anya felügyelete alatt.

2014. aug. 7. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
55%

#5


Azért ha otthon lakik, nem fizet semmit, szülei tartják el, akkor ez nem ilyen egyszerű, hogy ő már nagy lány és köze sincs a szüleihez. Nem a szülőket akarom védeni, mert egyértelműen nincs igazuk ebben a helyzetben, de csak azért, mert valaki elmúlik 18, még nem lesz rögtön nagyfiú/nagylány, és szüleinek igenis van beleszólása a dolgokba, amíg mindent ők állnak anyagilag.


Kérdező:


hát igen, jó szar helyzetbe vagy, mivel ilyen szülővel nem fogsz tudni leülni és értelmesen beszélni, mert egyszerűen nem hallgatnak arra, hogy mit mondasz, akármilyen logikus és egyértelmű lehet.


Annyit tudok javasolni, hogy egyszer üljetek le, mondd el nekik, hogy te normális vagy, mértékkel iszol, ha a többiek hülyék lennének akkor te nem veszel részt a dolgokban, hisz semmi sem kötelező, esetleg mutass nekik bár videót, ahol épp normálisabban viselkednek a gólyák, stb. Gondolj ki pár érvet, mondd el nekik, ha annyiból nem értenek, akkor semmiből sem fognak.

2014. aug. 7. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
"szüleinek igenis van beleszólása a dolgokba, amíg mindent ők állnak anyagilag"- ezért írtam én is hogy ha van a kérdezőnek rá anyagi kerete akkor elindulhat gólyatáborba szülői áldás nélkül is. Ugyanis semmit sem tudnak tenni a szülök, nincs már olyan hatóság ami a "szökevény" 19 éves gólyát hazaparancsolná, mert a szülei nem engedték el. Max a szülők duzzognak egy darabig, de elég vaskosan megtapasztalják, hogy innentől semmihez sem kell az engedélyük, max a pénzük. Nyilván ha valamire nem adnak akkor az önmagában korlátozó tényező de az szívük joga természetesen.
2014. aug. 8. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
55%

#8


Nem értek veled egyet, pedig én is 19 éves vagyok, szóval nem a saját nevelési módszereimet akarom védeni.


Ha a gólyatáborra van pénze, de minden másban a szülők tartják el, ők fizetik a rezsit, ők etetik, stb, akkor nem ilyen egyszerű a dolog. Ha már saját magát tartja el (ami 19 évesen elég meglepő lenne, pláne suli mellett) akkor egyetértek veled, abszolút semmi beleszólásuk nincs, de így, hogy szinte teljesen a szülők fizetnek mindent azért még van beleszólásuk.

2014. aug. 8. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

#9-es én sem értek veled egyet, maximálisan nem!

egy gyerek kezét el kell engedni (óvatosan) ebben a korban, és nem kell azzal visszaélni kvázi a zsarolási pozícióba helyezkedni hogy a szülő tartja el. Én nem a kérdezővel vagyok egy korosztály, hanem veled. Ez a legnagyobb (már bocs) baromság hogy valamit azért nem tehet meg mert az "én kenyeremet" eszi. Ez az átmeneti korszak a függés és függetlenség között, hogyan tanuljon meg döntéseket hozni ha helyette döntök azon a hatalmi alapon hogy és tartom el? Nyilván ha valamivel nem értek egyet megpróbálom értelmesen lebeszélni az adott dologról, ha nem megy akkor önállóan kell hogy véghezvigye..mint az életben normálisan.

2014. aug. 8. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!