Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Eventus (Eger)? Szerintetek...

Eventus (Eger)? Szerintetek jó iskola?

Figyelt kérdés
A koliba egy szobába hány ember van?Hogyha van barátom és ó is Eventusba jár akkor a koliba alhat velem vagy nemjöhet be oda? L
2010. jan. 12. 20:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

A kolival kapcs.ba nemtudok informálni, de nekem bnőm eventusos.

Hát ő nincs megelégedve vele tanulmánylag, bár rajzolni meg ilyenek tényleg megtanitanak :)

de elég gyenge suli..

2010. jan. 12. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
75%
akit érdekel a rajz, annak szerintem tökéletes suli én jelentkeztem és bármit megtennék hogy felvegyenek
2010. jan. 30. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
100%
a koliban 3 és 4ágyas szobák vannak. arrol ne isálmodj hogy barátod veled alhat. Én fél évig voltam ott kolis , de nem birtam tovább.Megszabnak mindent. Évente változik a tanári kar... Még az életet is megutáltatják veled, nehogy a rajzot...Szerintem ne menj oda, nem éri meg...
2010. febr. 26. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
100%
A rajzzal alapvetően nincs gond ha!!! jó tanárt kapsz, a szakmáddal nem mész semmire mert nem fogod tudni megtanulni rendesen. Kolis nem voltam, de nem túl sok jót hallottam róla.
2010. febr. 26. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Malko válasza:
100%
Hát nemtudom, szerintem a tanári kar cseréje és a vezetőség eléggé sz*r dolog. De az h mennyire tanulsz csak rajtad múlik. Szakmából pedig nemtudom mit nyafogtok, én roh*dt jó vagyok elektrobol és ezt magam mellett P. Norbinak is köszönhetem, erről ennyit. A kolihoz pedig annyit: a lényok kolija sz*r, de a Leányka nagyon jóóó!!!!!!!! :D
2010. aug. 4. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
Veled alhat-e a barátod? ez nem bordélyház kiscsillag , ez kollégium , fél9-ig van kimenő és nemfogják kinyalni a segged mint otthon. (de a leánykán->fiú koliban fennalhatsz ha elég merész vagy XD )
2010. szept. 12. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
100%

Leírom a tapasztalataimat és mindenki döntse el magában, hogy jó-e ha abba a suliba fog járni. Én mint szakképzős vagyok ott, tehát rám nem is vonatkoznak annyira szigorú szabályok mint akik érettségi előtt állnak.

A koliról annyit, hogy szerintem egy nagy nulla. 10 és 12 ágyas szobákba akartak betenni, de ahogy az kinéz… Egerbe bárki talál jobbat, ráadásul 10-ig lehetsz csak kint.

Az iskolában zárják a kapukat, mint az óvodában, hogy a középiskolások nehogy meg tudjanak lógni. Az Eventus másik épületébe is csak úgy jutsz be ha kb. vársz 20percet mire kinyitják neked az ajtót (télen -20fokba k.rvajó).

A tanárok ált. fiatalok és jó fejek. (és ezzel majdnem ki is merült az összes pozitívum amit a sulival kapcsolatba tudnék írni.)

A vezetőség meg egy pénzéhes banda. Másról se szól, csak hogy szerencsétlen diákot minél jobban lehúzzák és ezt szó szerint kell érteni. Nem 1 panaszt hallottam már, és az osztálytársaim is panaszkodnak (főleg akik kolisok).

DE! A leadott anyagot megtanítják rendesen.

Véleményem szerint mindenki nézzen alaposan körbe mi a kínálat Egerben és csak azután döntsön.

2010. szept. 18. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
Chess 13. szobába akartak berakni ??? :D Nem értem XDD
2010. okt. 17. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
Milyen 13. szoba? Meg mit nem értesz? Kicsit bővebben...
2010. okt. 26. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Chess, te is laktál a Leányka úti koliban? Megcsinálták már a plafont, ami 2007-ben leomlott?


Nekem az iskolával semmi bajom nem volt. Jó, nem tanultam meg kezelni a Corel Drawt, de sokat fejlődtem rajzból. Az angol oktatás csak az alap írásbelire ment rá, és abból se az iskola által rendezett BME-s, hanem a fősulis Origós sikerült.

A kolikról. Amennyiben az Eventus Panzió (***)-ban kerülsz elszállásolásra, jó ha felkészülsz pár dologra. 10-ig van kimenő - ha, mint érettségizett, mész oda. Az ablakon nem lehet kirázni a poros szőnyeget, mert megszólal a riasztó. Füstjelző van az épületben, tehát akármennyire is penészedik a fürdő, nem lehet se füstölőt, se mécsest gyújtani. Van külön fürdőszoba, négy ágyas szobák vannak. Mozgásérzékelő lámpa van. A kollégiumi nevelők érzékenyek a hangokra, nem lehet nevetgélni, a lépcsőn hangosan fölmenni. Le kell adni a portán a kulcsot. Az ebédlőt nem lehet az iskola és a koli közti átjárónak tekinteni, még télen se. Este 10 után, ne akarj tv-t nézni,mert úgy se lesz adás. Nem lehet hangosan nevetni, mert lehallatszik, és feljön a néni a portáról. Ugyanez a néni reggel hatkor minden szobába betrappol, és lekapcsolja a fűtést. Rendet kell tartani, de valami nagyon múzeumi módon. Nem kajálhatsz a szobában, és nem is tarthatsz kaját a szobában. Még csokit se. Még vizet sem, mert "jönnek a hangyák". Ha hétvégén hazamész, a kolivezetőség szobaellenőrzést tart, és még az ágyneműtartóba is benéz. Néha hétvégén vendégek mennek a szobába, a szekrény nem zárható. Nem lehet hétvégére maradni. Nincs mosógép, vasaló. Lehet pizzát rendelni, de csak a konyhában elfogyasztani. Egy hűtő van, a konyhában. A takarítónő mindennap felmos a szobákban. Napközben nem lehet pizsamában aludni, csak melegítőben heverészni. Az ágyon nem lehet füzet, könyv, ceruza, csak a polcon, katonás rendben. A falra tilos bármit kiragasztani, mert "leszedi a festéket". a falvédőre se lehet. Az udvaron nem lehet vízipisztolyozni. Tollasozni se, mert "kivágja az ablakot". "Ez egy leánykollégium." Fiúkat még a portáig, sőt az ajtóig se engednek, nehogy valami erkölcstelen dolog legyen, mindegy, hogy te már elmúltál 18. Nem lehet piálni és bezárni belülről az ajtót. (ezt ki lehet játszani, hogy bezárod, és bent piálsz, meg tulajdonképpen elég sokat). Ha megérkezel, felírod a neved, ha mész haza pénteken, akkor is. ennyit a Panzióról.


A Leányka úti koli már kevésbé ilyen durva, bár a nemek ott is el vannak különítve. De nincs goromba portásnéni, csak bácsi, és az nem goromba. Lehet piálni, viszont tv-t vinni kell, mert az nincs. Fürdőkád van, a földszinten meg két wc egymással szemben. xD


De az iskola jó. Szerintem. Vagy csak nekem voltak jó élményeim.

2010. nov. 14. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!