Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Melyik nehezebb? BME-VIK...

Melyik nehezebb? BME-VIK mérnökinformatikus vagy BME-VIK villamosmérnöki?

Figyelt kérdés
Most ősszel leszek 12.-es, és el kéne dönteni februárig, hogy melyikre jelentkezzek. Érdekel a matek, a fizika és az informatika is. Most van egy matek középszintem (93%) és egy info emeltem (70%). Jövő év végén pedig emelt matek+emelt fizika. Mind a három tárgy érdekel. Melyik szak nehezebb?

2014. aug. 11. 21:49
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha nehézségi szint alapján akarsz választani, az már korántsem jó...egyébként mindkettő nehéz, ráadásul a BME-en.

Elhelyezkedés szempontjából mindkettő jó, de én a villamosmérnökit választanám a helyedben. (Amúgy pont egyik ismerősöm jutott eszembe a kérdésedről: ő mérnök infón végzett, jól keres, de azt mondta inkább villamosmérnöknek kellett volna mennie)

Nézz utána tantárgyaknak, amelyeket a két szakon oktatnak, hátha könnyebb lesz dönteni.

Egyébként már rengeteg embertől hallottam (BME-ésektől is), hogy a BME inkább elméleti képzést ad, ezért (és a nehézség miatt is) minden éven otthagyják jó néhányan...inkább átmennek az Óbudaira, mert az sokkal gyakorlatiasabb képzést nyújt (főként gépészek és mechatronikások)

Ezeket fontold meg mielőtt döntesz, de alapjában véve mindkettő jó választás!

2014. aug. 11. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Sidel ***** válasza:
100%

Én egyáltalán nem azt tapasztalom, hogy a BME nem adna elég gyakorlati képzést. Mérnökinfós vagyok és már az első félévtől programoztunk (gépen és papíron). Házi feladat is volt, egy program megírása (nekem Legyen ön is milliomos). Ha ez nem gyakorlati, akkor mi? (Megjegyzem 0 programozási tudással jöttem az egyetemre, de utána főleg az első félévben alig telt el nap, hogy ne programoztam volna.)

Második, harmadik félévem hasonlóan telt, noha akkor már kezdtem érteni mi fán is terem a programozás és nem kellett annyi időt gép előtt töltenem.

A Mérés tárgyak szintén nem a gyakorlati oktatás hiányát bizonyítják. Négy félév van belőlük. Oszcilloszkóppal lehet mérni, digitális/kézi multimétert használni...


Viszont szerintem se nehézség alapján kéne választanod, hanem hogy mi érdekel inkább. Azért a két szak nem ugyanaz és az se mindegy, hogy a jövőben miként szeretnél dolgozni. Különben sem lehet megmondani melyik könnyebb, melyik nehezebb. Minden ember más és máshogy viszonyul bizonyos tárgyakhoz. Meg aztán a tárgyak is csak kevés hasonlóságot mutatnak a két szakon.

Az kezdetnek nem rossz, ha érdekel a matek, fizika, infó és klassz, hogy már érettségikkel is ilyen jól állsz. Nekem meggyűlt/ik a bajom a fizikával. Nem is érettségiztem belőle. Neked ezért bizonyára sokkal könnyebben fog menni, bármelyik szakot is választod.

2014. aug. 12. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek az előttem szólókkal, azt válaszd, amelyik jobban tetszik. Ha nagyon nem tudsz dönteni írd be mind a kettőt és majd később még tudsz változtatni a sorrenden. Inkább a hardveres vagy inkább szoftveres része érdekel?
2014. aug. 12. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
hardveres.
2014. aug. 12. 13:31
 5/5 anonim ***** válasza:
60%

Ha hardver akkor a villamosmérnökivel jobban jársz.


amúgy mindkettő elég nehéz. Mérnökinfósoknál magasabbak a bukási arányok, de ez nem azért van mert amit ők tanulnak az hasznosabb/nehezebb, hanem mert több a szopatós tárgyuk.

2014. aug. 23. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!