Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » ELTE Szlavisztikán körülbelül...

ELTE Szlavisztikán körülbelül milyen arányban van a nyelv, a történelem és az irodalom?

Figyelt kérdés
Ha jól tudom ezek a fő dolgok a Szlavisztikán belüli szakokon. Érdekelne a kultúra és nyelvtanulás, a történelmet is szeretem, de az irodalmat annyira nem, ezért érdekelne, hogy mennyire hangsúlyos az a rész? Olvasni se szeretek kifejezetten, csak ha érdekel is valami.

2014. aug. 12. 16:12
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Itt fent van a tanterv, megnézheted, hogy mennyi irodalom van:

[link]


Én egy másik egyetem szlavisztika szakán végeztem, és elég sok volt nekünk. Egy-egy ilyen előadásra pedig kb. negyven könyvet adtak fel, persze ennyit nehéz elolvasni, szelektálni kell, de néha szőrszálhasogatóan kérték.


Megnéztem most az ELTE lengyel szakát, 4 félév irodalomtörténet, 1 szláv irodalom van, de nálunk a történelmi előadásokra is kellett sokat olvasni.


Az az igazság, hogy én nem ajánlanám neked a szlavisztika szakot. Látatlanban, ennyi ismeretség alapján, megsértés szándéka nélkül. Ha nem szeretsz olvasni, ha nem érdekel a választott szakirány irodalma, akkor nem érdemes belekezdened. Szerintem. Ezt nem tudom eléggé hangsúlyozni.

2014. aug. 12. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

A nyelvszakok összességében mindig sokkal inkább a szakirány kultúrájával, történelmével foglalkoznak, a nyelv ahhoz szükséges, hogy ezt eredetiben elérd.


Én más egyetem orosz szakán vagyunk, van heti 3x90 perc nyelvóránk, ehhez képest 1x90 perc kifejezetten orosz irodalom, kb 30 kötelezővel vizsgára, és még 2x90 perc irodalmi áttekintő kurzus más szláv nyelvű országok irodalmáról is. Gyanítom, nálatok is hasonló arány lehet.

2014. aug. 13. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Azért vicces, hogy "nyelvszaknak" hívjuk őket, de nem is az a leghansúlyosabb. Az oroszos válaszolótól és a kovetkezoktol kérdezném, hogy milyen szintre jutottatok el a szakon? A második szláv nyelvről is érdeklődnék!
2014. aug. 13. 10:23
 4/10 anonim ***** válasza:
76%
nyelvszak, de nem nyelvtanfolyam..
2014. aug. 13. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Nyelvszaknál hívjuk ugyanígy az anglisztikát és a germanisztikát is, de azon senki sem "háborodik fel", hogy nem egy nyelvtanfolyam és nem a nyelvtanulás dominál. : ) A nyelvszak azt jelenti, hogy tanulod a nyelvet, a nyelvnek a felépítését (nyelvészetet), a nyelven írt irodalmat, a nyelvterületen történt eseményeket, a nyelvrokonokról hasonlókat. Így kell érteni ezt a szót.
2014. aug. 13. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Én értem, de azért köszönöm a válaszokat! Várom az eredeti kérdésre is a válaszokat:)
2014. aug. 13. 17:22
 7/10 anonim ***** válasza:
Szlavisztikán a BA diplomád B2-es komplex nyelvvizsgával egyenértékű, mivel nulláról kezded a nyelvet. A második szláv idegennyelv nálunk csak egy szemeszter tudtommal, így annak a folytatása rajtad múlik.
2014. aug. 13. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Tisztában vagyok azzal, hogy a diplomát B2-nek veszik, de tapasztalatokra voltam kiváncsi, mivel eddig nagyon eltérő válaszokat olvastam. Volt olyan, ahol azt írták, hogy első év végére, már középfokú megy, más meg azt írta, hogy az egész képzés végére se érzi középfoknak a tudását!


Kérem olyan írjon a továbbiakban, akinek van TAPASZTALATA ezen a téren, vagy ismerősét meg tudja kérdezni erről.

2014. aug. 13. 19:14
 9/10 anonim ***** válasza:
Én reálisnak érzem a végzősök egy részének tudására az erős középfokot, viszont van olyan is köztük, akinek maximum egy erős alapfokot mondanék. Sok minden függ attól, hogy te magad mennyit teszel hozzá a tanultakhoz. Második szlávot általában a kötelező 1 félév után mind abba is hagyták, így szinte nem is beszélnek rajta.
2014. aug. 15. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ utolsó!:) Szerintem másodiknak fogom bejelölni a Szlavisztikát, ha odakerülök, de még van időm ezen gondolkodni:)
2014. aug. 15. 14:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!