Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Milyen könyvet ajánlanátok,...

Milyen könyvet ajánlanátok, amivel fel tudok készülni egyedül az emelt szintű történelem érettségire?

Figyelt kérdés
Most megyek tizedik osztályba, felvételihez kellene a történelem, csak borzasztó a történelem tanárom, nem tanít rendesen.
2014. aug. 14. 11:26
 1/3 A kérdező kommentje:
Az óráin nem adja le az anyagot. Több osztály panaszkodott már az igazgatónál, de nem lehet kirúgni, mert már régóta tanít a sulimban és vannak ismerősei.
2014. aug. 14. 11:28
 2/3 A kérdező kommentje:
2014. aug. 14. 14:17
 3/3 anonim válasza:
Én ugyan nem érettségiztem emelten történelemből, de voltak olyan osztálytársaim akik igen. Úgy tudom, hogy ők a forrásközpontú törikönyveket használták (mi is ebből tanultunk egyébként, de középszinten nem kellett minden lecke teljesen). Nem tudom, hogy ti is ezt használjátok-e, de én úgy éreztem, hogy nagyon jól összeszedi az anyagot, főleg forrásokkal és a munkafüzet feladataival együtt, úgyhogy kiindulási alapnak mindenképpen jó. Nem tudom, hogy emelt szintre még mennyi kiegészítés szükséges hozzá - biztosan nem árt egyéb könyveket is tanulmányozni, az utánaolvasást minden emeltre javasolják. Rossz lehet, hogy éppen egy fő érettségi tárgyból fogtál ki ilyen tanárt. Ha esetleg meg tudod oldani, akkor próbálj meg keresni egy magántanárt.
2014. aug. 19. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!