Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Semmelweis Egyetemen (ÁOK)...

Semmelweis Egyetemen (ÁOK) hogy célszerű órán jegyzetelni? Papírral / laptoppal / sehogy / hangrögzítővel?

Figyelt kérdés

2014. aug. 14. 12:58
 1/7 anonim ***** válasza:
bár nem vagyok SOTE-s de szerintem papírra a legjobb jegyzetelni, azt úgy rendezed ahogy akarod, nincs vele később dolgod mint ha laptopra írnál, hangrögzítő is egy jó megoldás lehet, csak egy bibi van vele, hogy a legtöbb egyetemen tilos kép és/vagy hangfelvételt készíteni az előadásról, persze ha megbeszéled az oktatóval akkor lehet
2014. aug. 14. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Laptoppal tényleg sokszor macerásabb és nem éri meg. Másfelől a tanár helyében engem eléggé zavarna,ha csak a laptopok hátulját látnám és hallanám,hogy mindenki gépel. Biztos arra gondolnék,hogy sokan nem is ezzel foglalkoznak. Papír a nyerő,sokkal egyszerűbb képleteket is írni bele (bár sotén nem tudom ezek milyen arányban vannak,de ha jól tudom pl valszám ott is van). Sokan még azt szokták,hogy letöltik a diákat - ha fent van valahol - és arra szoktak még megjegyzéseket ráírni.
2014. aug. 14. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Laptoppal körülményes.

Csak hangrögzítés sem jó, mert nem fogod visszahallgatni a másfél órás előadásokat.

Én csak az élettan előadásokat vettem fel, ezen kívül a papírra jegyzeteltem. És mivel nagyon trehány vagyok, ezért a jegyzeteimet mindig lefényképeztem, hogy meglegyenek, mert nálam a papír alapú jegyzetek/füzetek nagyon gyorsan köddé válnak :D

2014. aug. 14. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
88%

Általában senki sem laptopozik. Nagyon ritkán fordul elő. Vannak páran akik iPaddel próbálkoznak, az sem a legjobb, mert sokat kell rajzolni (anatómia, kémiai képletek, folyamatábrák, stb). Papír a nyerő.

Nem voltam még olyan órán, ahol a hangosítás lehetővé tette a jó minőségű hangrögzítést.

Én személy szerint órákon inkább csak figyelek, 100%-ig arra koncentrálok amit a tanár mond, csak a legfontosabbakat írom le. A preziket úgyis felteszik a netre, és úgy már könnyebb tanulni, ha emlékszem hogy miket is mondott a tanár. Bár annyira nem lehet túl hatékony, mert most készülök szeptember elején anatómia pótvizsgára...

2014. aug. 15. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Mondjuk az anatómia előadásoknak pont semmi értelmük nincs, én csak első félévben mentem be párszor.

A rajzolásnak részemről szintén nincs, sosem rajzoltam (esetleg neten keresek képeket, ha valami nincs benne atlaszban).

Inkább matattam a preparátumokban, amíg a többiek rajzolgattak :D Vígan leszigóztam anatból így is :)

Jó, most OFF-oltam egy nagyot, bocs.

2014. aug. 15. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Semmi baj utolsó. Viszont hogy érted, hogy be se mentél előadásokra? Nem úgy van, hogy csak 3 alkalomról lehet hiányozni, különben nincs meg a féléved???
2014. aug. 15. 14:17
 7/7 anonim ***** válasza:

Nem, ez csak a gyakorlatokra vonatkozik, meg azokra az előadásokra, ahol katalógust vezetnek.

Az első két évben főtárgyaknál ilyen nemigen van, mert rengeteg a hallató.

Amúgy anat esetében gyakorlatokra sem vonatkozik, legalábbis a mi évfolyamfelünkön egy gyakvez sem nézi (azt hiszem, a másikon sem). Úgy vannak vele, hogy lesz*rják, ha nem jársz be, majd vizsgán verheted a fejed a falba.

2014. aug. 15. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!