Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Tudnátok segíteni abban, hogy...

Tudnátok segíteni abban, hogy mit kell venni középiskolába? Most leszek kilencedikes.

Figyelt kérdés
Arra gondolok ,hogy körülbelül hány nagy füzet, vagy egyáltalán kicsi kell e még stb. A suli honlapján sincs kint, de jövöhéten már szeretnék bevásárolni:)
2014. aug. 15. 22:04
 1/8 anonim ***** válasza:

Szia én is most megyek kilencedikbe én ezeket vettem:

-15 vonalas (nagyalakú)

-5 négyzetrácsos (nagyalakú)

-5 sima (nagyalakú)

-1 hangjegy

-2 szótár

2014. aug. 15. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
1-es vagyok ,igazából azt tanácsolom olyat vegyél amilyet szeretsz ,az mindegy ,hogy kicsi vagy nagy e ,mert a tanárok nem igazán nézik ,plusz elmondják első héten ,hogy ők mit kérnek külön ,azt beszerezheted még első hét végén. :)
2014. aug. 15. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
A nagy praktikusabb, mint a kicsi, mert sok tanárnál rengeteget kell jegyzetelni. Szerintem amúgy 8 négyzetrácsos is elfér, talán simából kevesebb is elég. Már az első válaszadóhoz mérten. Mert pl. általánosban nekünk mindig sima kellett geometriára, gimiben már mindegy volt, valakinek általánosban sima kellett kémiára, de ott már mindegy volt (én amúgy négyzetrácsos mániás vagyok a reálos tárgyakhoz). De mondjuk valaki elvolt kémián az egyetemen is vonalassal, szóval ez (ha a tanár nem mondja másként) mindegy.
2014. aug. 15. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Igen, gondolj arra hogy te milyen füzetbe szeretsz írni, mert gimiben már a tanárok többsége rád bízza majd. Meg igazából 9.-ben még nem tudsz túl sok füzetet venni, mert annyi éved van még, hogy úgyis felhasználod. :) Azt te tudod, hogy szívesen írsz-e például sima füzetbe mondjuk kémiát. Mert én azt is inkább vonalasba írtam. Én azt jobban tudom vezetni. Szóval ha tudod, hogy te nem szeretsz simába írni, akkor olyat ne vegyél előre, mert a tanárok nagy részét nem érdekli, hogy mibe írod, csak hogy írd le. Ha meg épp olyan tanárt kapsz ki valamiből, aki ezekre érzékeny, akkor 1-2 füzetet utólag is be tudsz szerezni. :)
2014. aug. 15. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Abban viszont mindenképp egyetértek, hogy a nagy praktikusabb. Én gimiben nem is írtam kicsibe egyáltalán, mert jóval többet kell jegyzetelni/vázlatot írni.
2014. aug. 15. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Egyébként poén, de nálunk egyetemen kibírnak mérnökin 1 félévet egy kisalakúval. Nem is értem, én kb. 10 füzetet használtok/félév. Bár én jegyzetelek is.

Na, de középsuliban szigorúbban veszik, hogy mindenre legyen füzeted. Néhol engedik, hogy lapokat hordj mappával és otthon lefűzd, bármennyire is szimpi ez a megoldás, valahogy nem tudom elképzelni. *túlzottan szereti a cuki füzeteket* XD

2014. aug. 15. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Az összes füzetünk nagy volt.

Matek és fizika: összesen 4 füzet

+ matekra egy "mindentudó" számológép,vonalzó,körző

Irodalom és nyelvtan: összesen 4 füzet

Földrajz és kémia: nekünk nem volt kikötés és én mindkettőre vonalasat vettem.

Töri: sima lapú kötelező volt,abból 3.

2014. aug. 16. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat:)
2014. aug. 16. 23:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!