Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Tudnátok ajánlani igazán jó...

Tudnátok ajánlani igazán jó egyetemet itt Magyarországon?

Figyelt kérdés

2014. aug. 18. 21:02
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Az ELTE vagy a SE mindenképp az.

Mit szeretnél tanulni?

2014. aug. 18. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
BME is mindenképp rajta van a listán, de persze rengeteg jó egyetem van még ezeken kívül is.
2014. aug. 18. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Hát még ezen nem sokat gondolkoztam hogy mit szeretnék tanulni, mert még egy icipicit odébb van az egyetem, csak gondoltam azért most már elkezdek rajta gondolkozni, meg az egyetemek között böngészgetni. :)
2014. aug. 18. 21:11
 4/18 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, még jöhetnek. :)
2014. aug. 18. 21:12
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

SZTE

[link]

2014. aug. 18. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
74%

De ennek így semmi értelme :D Felesleges ilyen szinten gondolkozni a továbbtanuláson, hogy "melyik egyetem a jobb". Pl. én proginfósként sokra megyek az SE-vel vagy akár a BME-vel.


Ha már megvan az "irány", az a terület ami érdekel, akkor már érdemes erről beszélni, hogy ahhoz a területhez melyik felsőoktatási intézmény a népszerű. Mert egy adott főiskola/egyetem nem jeleskedhet minden területen.

2014. aug. 18. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
A jó egyetem első számú ismérve a jó hallgatók. A jó hallgató általában elhivatott, s előre tudja, hogy mit akar tanulni. Ha még azt sem tudod, mi érdekel, ez így nehéz szülés lesz.
2014. aug. 18. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
34%
hahaha Elte. nem tudom, mire fel kapja a jó pontokat, lehet, hogy a TTK miatt. én a BTKn végeztem két szakon. amit megtanultam, az a saját extra hatalmas erőfeszítésemnek volt köszönhető, egyetemen kívül. nem az ottani oktatás eredménye.
2014. aug. 18. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
82%

Ne aszerint válassz, hogy mi a jó egyetem, hanem hogy a szakmádra szükség van-e Magyarországon. Rínak sokan, hogy ebbenamocskosországbannincsmunka, aztán persze, hogy nem találnak, amikor annyi van belőlük, hogy Dunát lehet rekeszteni.


Tehát elsősorban azt nézd meg, hogy a szakmára van-e kereslet.

Ha van, akkor keresd meg a legjobb iskolát hozzá. És valóban, számít az, hogy milyen emberek tanulnak ott. Elhivatottak, vagy buliról bulira szédülők? Az iskola szigorú hírnevű?

2014. aug. 18. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
68%

#9 válaszoló:

Az írásodban van egy elég nagy paradoxon.

"Elhivatottak, vagy buliról bulira szédülők?" - Valaki pont azért lesz buliról bulira szédülő, mert nem elhivatott. Hogy legyen valaki elhivatott egy olyan szakma iránt, amit úgy választott, hogy "minél nagyobb legyen a kereslet rá"?


Szóval ez: "Tehát elsősorban azt nézd meg, hogy a szakmára van-e kereslet." egy nagyon rossz tanács. Nem mehet gépészmérnöknek, ha utálja a reál tárgyakat.

2014. aug. 18. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!