Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egyetem gazdaságinformatika...

Egyetem gazdaságinformatika integrálás, deriválás?

Figyelt kérdés

Idén felvettek a Corvinuson szeptembertől induló alapfokú gazdaságinformatikus képzésre. Ez a döntés végül eléggé az utolsó pillanatban történt, így nem tudtam céltudatosan készülni rá az évek során. A problémám az lenne hogy matekból középszinten érettségiztem, faktra nem jártam, így a deriválás és integrálás ismeretlen számomra. Augusztus elején találtam egy tanárt aki hajlandó nyáron is vállalni különórákat, de elég nehézkesen haladunk és a gólyatábor és egyéb dolgok miatt eléggé limitálva van a felkészülésre való időm. Úgy tervezem hogy a tanár mellett az online megtalálható tartalomból készülök amennyire csak lehetséges.


A kérdésem az lenne, hogy ezen a szakon mekkora hátrány ha én úgy megyek oda az elején hogy ezeket a dolgokat kb. alapszinten tudom. Levezetik-e esetleg nekünk a dolgot, mert úgy vannak vele hogy a többszáz emberből biztos van bőven akinek lehet ilyen jellegű hiányossága, vagy erről ne is álmodjak? Továbbá ha egyből számon kérnék, feltudnék-e úgy zárkózni hogy az ne legyen kapásból kihatással az egész félévemre.


Olyan válaszát szeretném aki erre a szakra jár(t), nem feltétlenül a Corvinuson.


Előre is nagyon szépen köszönöm!



2014. aug. 19. 11:19
 1/7 anonim ***** válasza:
Hát nekem fogalmam sem volt az integrálásról és deriválásról egyetem előtt,mégis el tudtam végezni a fizika szakot. Majd ott megtanítják,emiatt ne aggódj. Persze nem fognak erre egy félévet szentelni,hogy te megértsd,szóval mindenképp előny,ha már előtte is találkoztál vele,de amúgy elmondanak mindent az egyetemen. Azért mész oda,hogy tanulj.
2014. aug. 19. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Fel tudsz zárkózni. Én egy ratyi szakközépben végeztem évekkel azelőtt, hogy elmentem volna egyetemre, baromi nagy szívás volt, kb fél évvel tovább tanultam minden matekos tárgyat, mint az emelt szintű érettségis gimisek, de végül csak végeztem (matek szakon). Nincs lehetetlen.
2014. aug. 19. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Én SZTE-n vagyok programtervező informatikán, elég nagy az átfedés az itteni gazdaságinformatika és programtervező informatika között (integrálni/deriválni ugyan úgy tanulnak első félévben, mint mi - csak nekünk 3. félévben még folytatódik is). Szóval a lényeg, hogy én se tanultam egyetem előtt, nyilván könnyebb ha valaki már tudja, de simán be lehet hozni a lemaradást (én speciel a legjobbak között, volt olyan, hogy több száz ember közül csak én írtam max pontos ZH-t), abszolút nem lehetetlen. A lényeg, hogy gyakorolj és ha valamit nem értesz, akkor ne szégyellj segítséget kérni, nehogy késő legyen...

Persze itt most fel lehet hozni, hogy az SZTE-s és Corvinusos gazdinfó között mennyi lehet a hasonlóság.

2014. aug. 19. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
*legjobbak között voltam
2014. aug. 19. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, sikerült egy kicsit megnyugtatnotok! :)
2014. aug. 19. 12:12
 6/7 anonim ***** válasza:

[link]


Itt találsz oktatóvideókat, külön videók készültek a corvinus tanulóknak, de találsz BME-s videókat is. Mind kettőn belül van integrálás és deriválás is. Nekem sokat segítettek.

2014. aug. 19. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Meg lehet tanulni egyetemen is, emiatt ne aggódj. Persze könnyebb, ha az ember előbb már találkozott vele, de így sem lehetetlen. Én is középszinten érettségiztem matekból és én BME-re mentem, nekem úgy sikerült a matek, hogy összeültünk többen, és akik már tanultak gimiben deriválni meg integrálni, azok segítettek nekünk, akik nem tudtuk. Sokszor hallottam a BME-n egy mondást: Az egyetemet mindenhogy el lehet végezni, csak egyedül nem.
2014. aug. 25. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!