Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Emelt kémia érettégire a...

Emelt kémia érettégire a számításokat mennyi idő megtanulni?

Figyelt kérdés
1 hónap intenzív tanulással a számolásokra fel lehet készülni?

2014. aug. 20. 17:30
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Először is: ezeket a számolásokat nem megtanulni kell, hanem érteni a logikájukat, esetleg gyakorolni annyit, hogy minden típusból lássál párat. Ha az elméletet ettől függetlenül tudod, és van érzéked meg logikád az ilyen számolásokhoz, akkor szerintem 1-2 intenzív hét is elég tud lenni. Ha viszont az a típus vagy, akinek nem áll rá az agya egykönnyen a kémia számolásokra, akkor ezer feladaton is átrághatod magad, akkor sem biztos, hogy az érettségin menni fog. Ez teljesen egyénfüggő. A bemagolás meg minden esetben teljességgel felesleges. Szerintem.
2014. aug. 20. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 pokiloki ***** válasza:
Szerintem az előző legény igencsak okos , mivel én is kémia szakos voltam , nekünk a Ötösöm lesz kémiából című feladatgyűjteményből oldottuk meg a feladatokat (2 év alatt fakultáción az összeset megcsináltuk) , és a nehezebbeket még mindig nem tudom megoldani. A könyebbeket persze igen de vannak igen nehezek is benne. Személy szerint én ha egyedül tanulnám az alapoktól a számolást nem nagyon menne nekem szerintem. De valóban ha az elmélet nagyon megy és a több 100 egyenletből pontosan fel tudod irni azt amelyik kell akkor meghajolok előtted , mert ez nekem nem ment csak. Persze meg lehet tanulni , de emelt kémiához szerintem 2-3 hónap intenzív tanulás kellene. Ezt nem azért mondom mert én hülye vagyok , mert van olyan ismerősöm aki orvosira jár és a kémia emeltje is éphogy 3 lett és ő igazán tudott mindent. DE REMÉLEM SIKERÜL NEKED IS. SOK SIKERT
2014. aug. 20. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Egyedül tanulok, a többi rész elég jól megy. Már voltam érettségizni és teszt rész és a szóbeli jól sikerült de a számolásokra egyáltalán nem készültem és közel nulla pontos is lett az a rész így tehát nem sikerült üsszességében jól... De most szeretnék 90+ os tesztet írni. Ötösöm leszből fogok tanulni. Lehet hogy kémia tanárt is igénybe fogok venni van még 2 hónap. Remélem sikerülni fog. Midnen nap tanulok 2-3 órát majd...
2014. aug. 20. 23:07
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Legény??? :D Tényleg nem én vagyok a női nem legnőiesebb képviselője, de azért legénynek még nem neveztek. :D (Nincs harag.)


Lehet, hogy valóban kevés az a két hét, amit mondtam, nem szeretném, ha neadjisten miattam vennéd félvállról a készülést. Valószínűleg az egyetem nevelte belém, hogy nincs az a vizsga, amire ne lehetne két intenzív hét alatt felkészülni legalább egy kettes eredménnyel. :P Én is kémia tagozatos voltam gimiben, ahol rendszeresen kaptuk beadandó házinak a számolásokat, és persze jó sok ilyen jellegű dolgozatot is írtunk. De a házik voltak mindig a nagy kalandok, mert persze a legnehezebb feladatokat ilyen formában kaptuk meg, hogy legyen időnk nyugodtan, a saját észjárásunkkal végiggondolni, és ez nagyon sokat számított. Volt olyan feladat, amin napokig gondolkodtam, szó szerint éjjel-nappal, mire rájöttem a megoldásra, de az öt év alatt ilyenből aligha akadt több három-négy darabnál. Ha az ember leküzd pár ilyet, az nagyot tud dobni a gondolkodási készségein (és persze az önbizalmán is :)). Viszont ehhez tényleg kell az a hozzáállás, hogy ha belepusztulok, akkor is ki fogom számolni, és nem csak megnézem valahol a megoldást.


Én is sok sikert kívánok az érettségihez.


Első válaszoló voltam.

2014. aug. 20. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! :)
2014. aug. 20. 23:44
 6/6 pokiloki ***** válasza:
Elnézés t a legényért :D . Hát valóban a kettest nagyon könnyű összehozni azonban nem mindenkinek az volt a cél :D. PErsze nekem is voltak kémiából kettes számolásaim , de hát ez van :D. Az meg h egyetemet 2 hét.... maradjunk annyiban h a érettségi legyen meg előtte a kedves kérdezőnek. Sok sikert. Ajánlom a Villányi könyveket.
2014. aug. 21. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!