Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogyan lehet 80-90%-os emelt...

Hogyan lehet 80-90%-os emelt biológiát írni egy átlagos ( biológiából azért egész ügyes) képességű embernek? Korábban érettségizők az elméleti tudás megszerzése mellett ti még hogy készültetek az emeltre?

Figyelt kérdés
Gondolok itt korábbi érettségikre, tesztekre stb...vagy csak szerencse kell?

2014. aug. 22. 18:20
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
az elméleti dolgokat kivülről kell tudni, majd ezeket meg kell tanulni használni. Ehhez az összes eddigi érettségit meg kell csinálni, plusz nem árt egy két tesztkönyv csinálgatása, minél több időt fordítasz rá, annál jobban fog sikerülni. Nekem tavaly 84 lett.
2014. aug. 22. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Koszi :)
2014. aug. 23. 14:31
 3/6 anonim ***** válasza:

Csináld meg az összes emelt-érettségi feladatsort (persze ennek csak akkor van értelme, ha már nagyjából átrágtad magad az egész anyagrészen, különben csak a megoldásokat fogod nézegetni). Én ezenkívül megvettem Szerendi Nagy Biológia Feladatgyűjteményét, bár ezt csak néhány témakörnél használtam.

Ezt a könyvet használtam sokat, ez rengeteget segített, sok témakör megértésében is (nagyon részletes a megoldókulcs):

[link]

Igazából ennyi.

Az elméletet először az emelt szintű műszaki kiadós könyvekből tanultam, aztán megvettem a Panemsulisat, az a legjobb, nagyon rendszerezett és tömör (csak néha nem elég részletes).

2014. aug. 23. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Mozaikos biosz konyv nem eleg?A Lenardost ereztem picit olyan gyengebbnek tartalom alapjan.

A nagy zold feladatgyujtemenyre gondolsz?:)Nekem is megvan, majd megcsinalgatom oket.:)

2014. aug. 23. 21:41
 5/6 A kérdező kommentje:
Egyebkent nagyon szepen koszonom neked is a valaszodat.:)
2014. aug. 23. 21:49
 6/6 anonim válasza:

Szerintem a mozaikos bioszkönyv sorozat elég hozzá, én abból csináltam, a Lénárdos tényleg alap anyag. Korábbi érettségik sokat segítenek, de szerintem valamennyire szerencse is kell hozzá, például az ezéviben láttam gleccserméregetős feladatot. Azt szerintem egyik bioszkönyvből sem tudom meg, abszurdnak tartom a biológia érettségiben.

Ha sok időd van még, és tényleg tudod már az anyagot, akkor jöhetnek a tesztkönyvek, de szerintem az tényleg akkor már, ha csak tudod a dolgokat, nekem nem volt sajnos rá időm, de nem veszettem szerencsére semmit.

2014. aug. 24. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!