Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Lehet-e olyan, hogy valakit...

Lehet-e olyan, hogy valakit felvettek egy egyetemi szakra, amit pl.4. helyen jelölt meg, de az 5. helyre is bejutott a pontjai alapján, és erre az utóbbira szeretne menni? (Részletek lenn)

Figyelt kérdés
Az első 3 helyen, amit februárban megjelöltem, nem jutottam be, de a 4. helyre (Semmelweis gyógyszerészkar) bejutottam, de útszintén az 5. általam megjelölt helyre is bekerültem (pécsi fogorvosi szak), és az utóbbira szeretnék menni, de sajnos nem változtattam sorrendet még július 10-ig. Lehetséges lenne szerintetek, hogy oda bevegyenek? Mert egy egyetemen (de nem az ottani egyetemen) oktató, tanszékvezető ismerősöm azt mondta, hogy elvileg lehetséges, főleg, ha nem töltődik fel minden hely, tehát pl. nem iratkozik be minden felvett, ami előfordulhat. Vélemény?

2014. aug. 24. 14:44
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
ha a negyedik helyre bejutottál, akkor az ötödik helyre nem jutottál be, mert értelemszerűen csak egy helyre juthatsz be. szerintem nem lehetséges, ellentmondana az egész felvételi rendszernek, ha utólag válthatnál a megjelölt szakok között.
2014. aug. 24. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Ahova felvettek oda kell menned. Az 5.re úgy veszik hogy oda nem kerültél be akár megvan a pontod., mivel az előtte lévő helyre felvettek. Esetleg átiratkozás, de azt nem tudom hogyan és miként történik. Iskolának kell írni, vagy elhívni őket
2014. aug. 24. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
37%
ne haragudj, de két év egyetemmel a hátad mögött borzasztó tájékozatlan vagy.
2014. aug. 24. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Eddig én sem hallottam ilyet, csak pár napja az egyik rokonunk mondta, aki egyetemen tanít, hogy nem biztos, meg nem túl szabályos, de esetleg utána lehetne érdeklődni, aztán azért gondoltam, itt előzetesen megkérdezem, ki mit tud vagy hallott. Köszi a segítséget.
2014. aug. 25. 14:48
 5/5 anonim ***** válasza:
Nem lehet. Azért van a sorrend. Azt meg tudod csinálni, hogy keresztfélévben újra jelentkezel.
2014. aug. 28. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!