Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Tanítónőképzőbe szeretnék...

Tanítónőképzőbe szeretnék jelentkezni, melyik főiskolát, egyetemet ajánlanátok?

Figyelt kérdés

Leginkább az Apor Vilmos KF felé hú a szívem, hisz az itt van a közelünkben, és jó dolgokat hallottam rólam. Az ELTE-re nem szívesen mennék, nem tudom, túl nehéznek képzelem... Vagy Ti mit gondoltok erről? És a Pézmány Péterről mi a véleményetek? Előre is köszönöm!!!


17/L



2014. aug. 25. 18:16
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Azt ugye tudod, hogy nem csak babázni kell majd?
2014. aug. 25. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
38%
Ha Te egy tanítóképzőt bárhol nehéznek találnál, akkor nem biztos, hogy ez való neked.
2014. aug. 25. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Igen, tudom, hogy nem babázni kell majd, hanem kőkeményen tanulni. Csak kérlek, ne forgassátok ki a szavaimat. Semmi tapasztalatom nincs az ELTE-s karról, csak írtam, hogy túl nehéznek képzelem (!), mivel ELTE :)
2014. aug. 25. 20:31
 4/11 anonim ***** válasza:

Már csak azért is beléd kötök, ne haragudj.

Szóval...csak mert ELTE, nehéz...mondjuk Pázmány Péter szerinted nem nehéz? Minden felsőoktatás nehéz! És nem a bekerülés, hanem a bent maradás.

Ha neked fontos a célod, akkor nem hátrálsz meg, mert ELTE, meg mert nehéz...Ha nem ismered, akkor mi alapján mondod azt, hogy nehéz?

Tényleg ne sértésnek vedd, de így neki futni valaminek...

2014. aug. 25. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Nem haragszom, hogy írtál, mert most eléggé rosszul fejeztem ki magam. Tudom, hogy ez az álmom és a célom, és a visszajelzések 100 százalékában azt hallom vissza, hogy én csakis ide, nehogy máshová. És nem anyutól, vagy a legjobb barátoktól, hanem olyan osztálytársaktol és tanároktól, akika képességet nézik pont ezért írtam kérdést, mert információt gyüjtök arról, amiről nem tudok semmit. Sajnálom hogy volt egy halovány elítélésem, hogy nehéz, tudom, minden kar más, és én más karokról azt hallottam, hogy nem kifejezetten könnyű. Szerintem nem tettem olyan értelmetlen és lelken kifejezés, hogy már három kommentben cask ezen kelljen lovagolni és ne kapjak választ
2014. aug. 26. 01:00
 6/11 A kérdező kommentje:

Sajnálom az elírást és az értelmetlen szavakat

Szóval össze lehetne hasonlítani ezt a három iskolát és esetleg tapasztalatokat megosztani, vagy a téma halott???

2014. aug. 26. 01:02
 7/11 anonim ***** válasza:

4-es vagyok...

Na látod! Pont ezért kell megpróbálnod az ELTE-t! :) Mert azt mondják a tanárok, hogy csak oda, a képességeid miatt...

Én így a középiskolánál jártam. A tanárom azt mondta, hogy ne menjek abba a szakközépbe amibe akartam, mert hogy oda engem nem vennének fel. Nem is jelentkeztem (amit így utólag nem bántam meg), és nálam sokkal rosszabb tanulót felvettek...Ahova most járok, arra meg városi szinten mondják, hogy rossz...hát azért elég kemény.

Szóval visszatérve ne hallgass rájuk! Kérdezd meg anyukádat, hogy szerinted felvennének-e. Ha anyukád nem ismeri, akkor kicsit mesélj róla.

Idén az Apor Vilmos Kat. Főiskolán 260 volt a ponthatár tanítónak, míg az ELTE-n 322.

Ha belehúzol a tanulásba, simán bekerülsz! Tizenegyedikben az év vége beszámít, meg utána majd az érettségid...Meg ne felejtsd el, hogy van alkalmassági, ha az megvan, utána tényleg csak a tanulásodon múlik.

Szerintem simán bekerülsz az ELTE-re! :)

2014. aug. 26. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Én váci vagyok, és az Aport mindenhol lenézik, nem tudom hol hallottál róla jó dolgokat. Valahányszor látok aporos diákokat, kicsit megesik rajtuk a szívem, hogy csak ennyire tellett.. aztán ne beszéljünk arról, hogy ha elvégzik (amit nem nehéz, anno egy tanárom mondta, hogy egy boronkays dolgozat felér az aporos zéhákkal), nem biztos hogy kapnak munkát, egyrészt mert annyi van belőlük, mint a nyű, másrészt meg mert az Apor által kínált diplomával kitörölheted.
2014. aug. 26. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Hát nem tudom... én egy lánnyal beszélgettem. Ő dícsérte a sulit, és azt mondta, hogy nem olyan kemény, hogy ne lehetne elvégezni.

Van egy fiú, aki ott végezett tanárként, őt egy falusi suliba visszahívták tanítani.

Egy biztos, hogy mindenképp hajtani fogok, és a lehető legtöbbet teljesíteni így, utolsó évemben a gimiben, hogy több lehetőségem legyen. Aztán majd bejelöléskor eldöntöm. Beírom majd elsőnek az ELTE-t, és meglátjuk, mi lesz.

Egyébként én is úgy tudom, hogy lenézik az Aporosokat. De igazából tényleg olyan rossz suli lenne?

Egyébként Ti egyetemisták vagytok? Mert ha igen, akkor mesélhetnétek többet az ELTE-ről, vagy más iskola tanári karáról, mert azt nagyon megköszönném :)

2014. aug. 26. 19:10
 10/11 A kérdező kommentje:

Pontszámítóval kiszámoltam a felvi.hu-n ,hogy ha a legrosszabb formámat hozom most félévkor és esetleg az érettségin is, akkor 339 pontom megvan...

Bár ez elég, de nem túl sok, mert ha többen jelentkeznek oda, akkor a magasabb pontszámúakat veszik fel, igaz?

2014. aug. 26. 19:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!