Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mit jelent az, hogy kötelezően...

Mit jelent az, hogy kötelezően választható tárgyak?

Figyelt kérdés
tulajdonképpen ugyanúgy kötelező, s mindenképp fel kell vennem, csak pl 10ből szabadon választhatok 3at ?
2014. aug. 28. 09:06
 1/9 anonim válasza:
Igen, pontosan azt jelenti, van mondjuk 4 tárgy és abból 3at fel kell venned, és a kötelezően választható tárgyakból is meg kell lennie egy minimum kreditnek.
2014. aug. 28. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
A megadott kreditszámnak megfelelő mennyiségű tárgyat fel kell venni a kötelezően választottakból - annyiban másabb, hogy itt azért van választási lehetőséged (többet hírdetnek meg, mint amennyit kell, de persze verseny megy a helyekért) , nem úgy mint pl. a képzés elvégzéséhez szükséges tárgyak esetében, amik mind kötelezőek. Az én szakomon legalábbis így ment a dolog.
2014. aug. 28. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Meg van szabva a tanrendben (gondolom egyetemről/főiskoláról van szó), hogy ilyen tárgyakból hányat kell felvenni. Ez azt jelenti, hogy az ehhez megadott tárgyakból veszel fel választásod szerint annyit, amennyit megad a tanrend.

Tehát: Ha 3-at ír elő a tanrend, és te 10-et látsz a kurzuskínálatban, akkor bármelyik 3-at felveheted, de köteles vagy legalább 3-at fel is venni belőle.

2014. aug. 28. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
a kötelezőeket felvettem és így kijön 29 kredit, a választhatóakat pedig nem tudom felvenni, vagy beteltek, pedig még csak ma lehetett jelentkezni. ilyenkor mit tegyek, elég az a kredit, vagy mennyi kellene?
2014. aug. 28. 09:34
 5/9 anonim ***** válasza:
Melyik félévedben jársz?
2014. aug. 28. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Általában 30 kredit szokott kelleni félévente, de ennek utána lehet nézni, nem tudom mennyire szakfüggő. Ha 30 kellene, akkor érdemes betartani az előírtat, mert később nulla-egész-valahányas szorzóval szoroznak, ha 30 alatt van, legalábbis nálunk így működik. Ha még csak ma nyitották meg a tárgyfelvételt, akkor később is nézelődj, hátha valaki leiratkozik egy kurzusról,( vagy nem lehet, hogy csak nem találod, hol kell felvenni? ) Különben annyira nem tragédia, mert valakik 5 kreditet nem képesek összeszedni, mondjuk ők utána csúszásban is lesznek, de azért 1 kredit nem a világvége. A kötelezően választhatóakkal kapcsolatban már mindent leírtak az előttem válaszolók.:)
2014. aug. 28. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Elsos vagyok :) a kotelezoeket felvettem. Az lett 29 kredit. A valaszthatok beteltek mind :/ de akkor majd probalkozom meg koszonom
2014. aug. 28. 12:04
 8/9 anonim ***** válasza:
Elsősként nincs okod aggódni annyira:)Ahogy írták fentebb, átlagban 30kredit/félév, ami jó. Viszont az első félévben az elsősöknek nyilván kevesek a tárgyfelvételi rutinjuk, így könnyebben lemaradnak a választhatókról, de ez nem annyira nagy gond így az elején. Viszont a következő félévtől érdemes nagyon megnézni, mit szeretnél KV-ként felvenni és rástartolni attól a perctől, ahogy lehet (amennyiben versenyjelentkezéses), különben betelnek és akkor már nem annyira egyszerű bejutni (csak, ha valaki mégis úgy dönt, hogy leadja).
2014. aug. 28. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
"kevesek" az kevesebb akart lenni bocsi.
2014. aug. 28. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!