Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi a teendő, ha a gyerek...

Mi a teendő, ha a gyerek mégsem akarja elkezdeni a főiskolát, ahova felvették?

Figyelt kérdés

Az öcsémről van szó. Vidéken laktunk falun, én fenn élek Pesten már jó pár éve és a tesóm odaköltözött volna hozzám, és onnan járt volna iskolába.


Sajnos szegény nagyon fejletlen, 49 kiló, 175 magas, állandóan megfájdul a feje, a szeme, és olyankor kínlódik, semmit se tud csinálni, amíg nem múlik el a rohama.


Anyámék mindig letudták azzal a kezelést, hogy elvitték vérvételre, "mert abból kiderülne, hogyha lenne valami baj"...


Tesóm most feljött reghét miatt, aztán most hisztizik, hogy ő nem bírná ezt, megy haza, mert ő amúgy se tudná megszokni, hogy nem láthatja most már mindennap a szüleit stb.


Én mondtam neki, hogy nyugodtan elbaxhatja a jövőjét, mert senki se fogja sajnálni, ha majd egy nóném érettségivel is otthon fog ülni 30 évesen az akkor már vén szüleivel.


És mivel iskolába nem jár, ezért dolgozni se fog tudni, mert nem vennék fel, meg nem is bírná fizikálisan.


Aztán most megy a hiszti arról is, hogy passziv félévvel kezdi az iskolát...mondjuk tudom, hogy 4-5 hónap alatt ugyse fognak vele semmit se kezdeni. SEMMI nem fog változni, se fizikálisan, se hozzáállásban.


Marad majd otthon barátok köztöt nézni, 3000 fős faluba...szép jövökép...


De hát én nem szolhatok semmit, mert csak azt kapom, hogy tulképp én vagyok a hibás, mert elijesztem. Én nem ijesztem el, de ami igaz az igaz. Fel kell kötni a gatyát, ha el akar valamit érni az ember. De az lenne a minimum, hogy félre tudja tenni a saját kis hisztijeit.


2014. aug. 28. 12:52
 1/4 anonim ***** válasza:

Teljesen felesleges lenne erőltetni egy egyetemet/főiskolát ami normális azt nem lehet elvégezni úgy, hogy az embernek nincs akarata hozzá és csak nyűg neki...

Első évet nyugodtan passziváltathatja semmilyen hátránya nem lesz max annyi, hogy egy év kiesés alatt elég sok mindent elfelejt az ember...


Valami sportot v. hobbit kellene keresni neki ami adna neki egy kis önbizalmat.


Egyébként milyen szakra és hova vették fel? Lehet, hogy igazából megbánta és nem is oda szeretne menni csak cikinek tartja beismerni és így búj ki..

2014. aug. 28. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

hát, gimibe is ezt eljátszotta, egy jobb gimibe ment elöször, ami másik városba van, de ezért mindennap buszoznia kellett volna reggel 20 percet. És ott pl a 2. emeletre nem birt felvánszorogni a lépcsőn. Mindennap falfehéren jött haza, de azt is többnyire ugy, hogy mondjuk 1-2 órát kibirt az iskolában, majd hazaszökött. Itt a faluba végezte el a gimit, ami nem a legszinvonalasabb...


Amugy meg hiába hagy ki egy évet, ha ÚGYSE lesz semmi javulás! SEMMI! Az én szüleim nem ismerik az összefüggést az étkezés-sport és az ember egészsége között.


Én pl mentálisan voltam igen gyenge, csak a xart kaptam a pofámba, hogy elmebeteg vagyok, és gyilkos leszek...igen, ezt kaptam már gyerek koromtól kezdve csak...meg azt, hogy sose fogom vinni semmire, és eredendően nem is vagyok alkalmas semmire. Aztán egyetemen eljártam pszichologushoz meg aztán a korházat is megjártam ezügyben, aztán mikor elmondtam anyámnak, elkezdett hüppögni, hogy miazhogy én ezt igy meg mertem tenni beleegyezésük nélkül...végülis nem tudom, hogy ők mit tettek volna a javulásom érdekében...valószinüleg nem sok mindent, mint ahogy azt a testileg gyenge öcsém esetében is teszik.


Tesom nem bir megenni semmi rendes ételt, a húsokat is fintogorva eszi állandóan, mert egyszerüen kiveti a szervezete magából az értékes tápanayagot, mivel nem is tud vele mit kezdeni.


Elég szomorú, mert örökké luzer fog maradni, de gondolom anyámékat ez a legkevesbé sem fogja aggasztani, mert megszokják a helyzetet előbb-utóbb.


Amugy meg igen sok gyerek ugy megy főiskolára, hogy telibexarja az iskolát, csak a buli miatt megy fel.

2014. aug. 28. 14:27
 3/4 anonim ***** válasza:

szerintem tesódnak is el kéne menni pszichológushoz. Mert valami mentális baj van.


Sajnos ez tényleg így van, hogyha el is kezdené a sulit elég rosszul fog teljesíteni mert már a fejébe eldöntötte hogy márpedig ő nem akarja.


Barátai vannak?


az is tény hogy hirtelen nagy változás egy 18-19 évesnek(vagy több ha később végezte el) ha egy 3000fős faluból hirtelen felkerül egy 2 millió fős városba.


De te ott lennél mellette és segítenéd mindenbe gondolom

2014. aug. 30. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
En még azt se tudtam annakidejen, hogyan szoljak emberekhez. Engem anyam felvitt pestre es ott hagyott a koliba. Megis tuleltem
2014. aug. 30. 14:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!