Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A szombathelyi Bólyait vagy a...

A szombathelyi Bólyait vagy a Nagy lajos gimnáziumot válasszam?

Figyelt kérdés
most vagyok 8.as és a kettő között vacilálok. mindkettőről hallodtam jót és rosszat is szóval végképp nem tudom

2014. szept. 2. 17:32
 1/3 anonim válasza:

Kedves Kérdező!

Attól függ melyik szakot választod. Ha biológia szakra szeretnél menni, akkor elsősorban a Bolyai, mert ott színvonalasabb az oktatása. Mindenesetre akármelyiket választod én figyelném a Bolyai honlapját, mert minden évben vannak felvételi előkészítők. Az egyik az írásbelire készít fel, ugyanis csoportbontásban tartanak matekot. A másik a szóbelire, azt, hogy biológia vagy történelem előkészítőre mész te választhatod, de célszerű azt belőni amiből felvételizni szeretnél, mert ott a felvételi témakorök nagy részét leadja a tanár. A Nagy Lajosnak gyengébb a biológia oktatása. Mondjuk ez csak gondolom akkor érdekel, ha terveid vannak vele. A matek oktatás az tanárfüggő, mert hallottam a Nagy Lajosba és a Bolyaiba is olyan tanárról, aki nem taníttatja meg annyira az anyagot. De ha a biológia érdekel akkor tudom ajánlani a Premontreit is. Én amikor felvételiztem a Bolyait raktam előre, a Nagy Lajost középtájékra. Ha bármi kérdésed lenne nyugodtan kérdezz!

2014. szept. 3. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

Kedves Kérdező!


Ha engem kérdezel, azt javaslom, hogy inkább válassz egy erős szakközépiskolát, pl. a Herman Ottó Kertészeti, Környezetvédelmi, Vadgazdálkodási Szakképző Iskola és Kollégiumot, vagy a Szombathelyi Műszaki Szakképző Iskola és Kollégiumot.


Ilyen helyesírással ugyanis (Bólyai, Nagy lajos, 8.as, vacilálok, hallodtam..., a hiányzó vesszőkről, pontokról, "elspórolt" mondatkezdő nagybetűkről már nem is beszélve) az általad említett két -- országos "elitbe" tartozó -- szombathelyi gimnázium egyikében sem lesz fényes pályafutásod. ;)

2014. szept. 3. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Én is inkább a Gépiparit javaslom
2014. szept. 6. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!