Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Károli Gáspár Református...

Károli Gáspár Református Egyetemen tanítóképző szakon tanulók, tudnátok segíteni?

Figyelt kérdés
Idén kezdtem esti tagozaton a Debreceni Református Hittudományi Egyetemen esti tagozaton állami finanszírozottan, azonban családi okok miatt elkerülhetetlen lesz, hogy felköltözzek Budapestre. Írtam már a Tanulmányi Osztályra, de nem kaptam kielégítő választ azokra a kérdésekre, hogy mik a lehetőségeim. Hány sikeresen elvégzett félév szükséges átiratkozáshoz? Van-e lehetőség, hogy nappali tagozaton, államilag finanszírozottan folytassam tovább tanulmányaimat? Évközben lenne-e lehetőség felvételt nyerni a kollégiumba? Hogy érné meg jobban, ha a kreditek alapján átiratkoznék, vagy felvételiznék februárban a Károlira, és tanév végén kiiratkoznék a DRHE-ről? Előre is köszönöm a válaszokat!
2014. szept. 10. 14:29
 1/4 anonim ***** válasza:
Az elvégzett félévek szâma mindegy. Mivel ez új egyetem újra kéne felvételizned. Utána kérned kell kreditátvitelt. Az pénzbe kerül.
2014. szept. 10. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
én úgy értesültem hogy a kreditek száma alapján és a felvételi pontjaim alapján vesznek fel x számú elvégzett félév után, amit ugye nem tudok, hony mennyi, nem érkezett válasz az e-mailemre a Tanulmányi Osztályról. A tanítóképzőkre felvételinél előlkalmassági vizsgát kell tenni, nekem az sikerült idén májusban, és azt egy évig bérvényesnek tekintik, ha másik egyetem tanítóképzőjét választom, tehát újra felvételiznem nem kell.
2014. szept. 11. 01:30
 3/4 A kérdező kommentje:
*érvényesnek
2014. szept. 11. 01:32
 4/4 anonim ***** válasza:
Legalább két lezárt félév kell
2015. jún. 3. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!