Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Így tudok csak szakot váltani?...

Így tudok csak szakot váltani? Nincs másik opció?

Figyelt kérdés

ha benn vagyok egy képzésen, de váltani szeretnék másik szakra (ami sajnos az én egyetememen nem található meg), kivitelezhető megoldás az, hogyha először másik egyetemre megyek ugyanarra a szakra ,ahol most vagyok, onnan pedig a kívánt szakra? Telefonálgattam már ez ügyben ,és szakotváltani csak egyetemen belül lehet mindenhol, tehát így jött az ötlet..más megoldás nincs, mert újra felvételizni nem akarok.

Valakinek tapasztalata ilyen téren? Vagy hallott valamit?



2014. szept. 11. 15:24
 1/3 anonim ***** válasza:

Ha hasonló valamennyire a két szak, akkor lehet esélyed egyből átkerülni, de ez sok mindentől függ és valószínűleg csak önköltségesre vennének át.

Kicsit erős példa: hiába jársz orvosira, mérnöki szakra nem fognak átvenni.

2014. szept. 11. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Már érdeklődtem ezzel kapcsolatban, és mindenhol azt mondták, hogy külsős tanulókat csak ugyanarra a szakra vesznek át... Akkor megrizikózzam hogy először átmegyek ugyanarra, utána valamennyi meghatározott idő után beadom a szakváltási kérelmet? Vagy lehet ,hogy el sem fogadják? Nem tudom megérné-e kockáztatni..
2014. szept. 12. 11:57
 3/3 anonim ***** válasza:

Ha nem hasonló a két szak, akkor hiába adsz be bármit is, mert nem fognak átvenni. Ez nem kockáztatás, mert nincs benne semmi kockázat, az esélyed kerek 0%.

Milyen szakokról lenne szó?

2014. szept. 12. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!