Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Nos, első féleéves hallgató...

Vnorb kérdése:

Nos, első féleéves hallgató vagyok a Pte-ttk n és nem igazán jött be, váltani szeretnék okj-ra. Hogy kezdjem? Lehetséges egyáltalán a váltás? Mikkel járhat, milyen következményei lehetnek?

Figyelt kérdés
következmények alatt olyat értek hogy vissza kell fizetnem a félév árát mert állami támogatotton vagyok azegyetemnél

2014. szept. 12. 21:37
 1/7 anonim ***** válasza:
ha első félév utána rögtön otthagyod akkor tudtommal nem kell fizetni
2014. szept. 12. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Hát, be tudsz még iratkozni okj-ra? Nem késted már le?

Mindenesetre én a helyedben ebben a félévben még nem iratkoznék ki, mivel akkor munkanélkülivé válsz, vagyis:

- nem vehetsz diákbérletet

- nem lesz TB-d, és neked kell fizetned havonta a kb. 7000 forintot, vagy pedig halmozódni fog, és a NAV egyszer majd kiküldi a számlát (én 1 év után kaptam meg)

- munkát vajmi kevés eséllyel fogsz találni egy szimpla érettségivel

- ha diák maradsz, vállalhatsz diákmunkát, az pikk-pakk megy

Nem kell levizsgáznod félév végén, de mivel az első félév ingyenes, én nem iratkoznék ki.

Egyszer már megcsináltam, hogy otthagytam az egyetemet gondolkodás nélkül, többet soha.

L23

2014. szept. 12. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
milyen szakra jársz?(én is pte ttk-s vagyok és gólya is :) és nekem se jött be igazán :( )
2014. szept. 13. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
bioszos és nemtudtam hogy ilyen matek lesz nekem az tett be leginkább a kémia se sokkaljobb demég mindig jobb mint a matek , hétfön be megyek egérdeklödni hogy válthatok e
2014. szept. 13. 20:24
 5/7 anonim ***** válasza:
:/, mondjuk én szeretem a matekot
2014. szept. 13. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Kedves Kérdező, kérlek, írd le, ha megtudtál valami infót a kérdéseddel kapcsolatban :) Hasonló cipőben járok én is, csak én ETK-s vagyok.
2014. szept. 18. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
simán passziválni tudtam magam ,semmi macera , se fizetés se tb-s marhaságok .. már okjra járok napalira ugyan ugy van diák meg jogviszony és minden egyébb . comeniusban még hely is van szinergia betelt kiviszben is van még hely ! remélem tudtam segiteni :) irj majd ha valamire kiváncsi lennél
2014. szept. 23. 18:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!