Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miért ilyen rossz a mai...

Galopp001 kérdése:

Miért ilyen rossz a mai gyerekek helyesírása/kézírása, olvasása, zenei tehetsége, kreativitásra?

Figyelt kérdés
Több éves tapasztalatból kiindulva elgondolkoztam, hogy egye ritkább az a gyermek, aki helyesen ír vagy beszél, beszélget, olvas, könyvtárba jár, igényes zenét hallgat. Rengeteg közhelynek értékelt okra gondoltam, mint pl. médiumok, bulvársajtó, online közösségek, számítógéles játékok, szülők, stb. És rájöttem, hogy ez nem csupán közhely, hanem valóban hatalmas problémát okoznak a fentiek egy gyerek fejlődésében. Mi lehet a probléma? Nyilván ált. iskolára gondolok főképp. Szerintetek?

2014. szept. 21. 22:23
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Számítógéles=számítógépes. :))) Kézírásnál nincs elgépelés. Tényleg.... aki mobilról pötyög mint én, az gépel, vagy pötyög? Vagy mit csinál? :o
2014. szept. 21. 22:32
 2/13 anonim ***** válasza:
Az olvasás-írásra az a válasz, hogy hajtják őket, mint a lovat. Tudod, a karácsonyra ír-olvas a gyerek kezdetű történetek.
2014. szept. 21. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Nem csak a fiataloknál van így. Én naponta foglalkozom felnőttek által írt kérelmekkel, iratokkal. Ne tudd meg milyen ritka, hogy valaki helyesen tud írni és fogalmazni.
2014. szept. 21. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Bezony... :/ Egy ismerősöm dolgozik egy munkáltató cégnél, ahol felvételiztet embereket tesztlap alapján. Beleolvastam...nem kellett volna. :( De ha ez igaz, akkor hatványozódni fog ezek emberek száma. Tudom, hogy a Jobbik vetette fel, de.... nem kellene mégis 8. osztályos elemi végzettségéhez kötni a szavazójogot? -csak egy mellékkérdés.
2014. szept. 21. 22:56
 5/13 anonim ***** válasza:
Az a baj, hogy akik hozzánk adják be a papírjaikat minimum érettségizettek...
2014. szept. 21. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Ez eddig az USA-ban volt trendi. De ott sokan vannak, nem befolyásolja a statisztika az egyetemek lefedettségét. Mit lehetne csinálni? ?? Az a baj, hogy nem csak érdekel a dolog, hanem rendkívül idegesít. Én hangszeres zenét tanítok, és egyre jobban oda kell figyelnem arra, hogy hogyan fogalmazok, mert nemhogy a választékos beszédet nem értik, (ami a művészetekhez elengedhetetlen) de az egyszerű konyhanyelvet is alig. Egy 5. -es fiú nemhogy nem tud folyamatosan olvasni, hanem még akadozva se. Így kottát sem tud írni, sem olvasni, nincs meg az a finommotorikus készség, ami a zenetanulás feltétele lenne. A tanítónők teljesen kivannak, a szülők keresik a bűnbakot. Ez rendben is van... 10000 éve ez megy, a gyerek csak megtanult valahogy magyarul írni-olvasni. Mi az ok? Miért egyre rosszabb a helyzet?
2014. szept. 21. 23:43
 7/13 anonim ***** válasza:

A helyesírás romlását nyilván a számítógépes beszélgetések, SMS-ek meg mindenféle chates applikációk okozzák. Viszont a kreativitással és zenei tehetséggel nem értek egyet. 19 éves vagyok, nagyon sok ismerősöm zenél, zeneiskolába jár, ilyen szakon tanul tovább, illetve sokan járnak/jártak művészeti iskolába.

Részben az iskolák hibája, hogy sokszor fontosabb a magyar, matek, töri, fizika stb anyag leadása, mint a rajz, ének óra, de ettől függetlenül amelyik gyerekben van ilyen hajlam olyan közpiskolát választ ahol ilyeneket tanulhat, vagy zeneiskolába jár a sima iskola mellett. ha esetleg nincs megfelelő anyagi háttere a családnak ehhez sok gyerek magától is alkot, vagy esetleg késöbbiekben spórol magának pénzt a hangszerre, vagy ha képzőművészet érdekli jobb minőségű rajzszerekre, hogy minnél jobban fejlődhessen.

Én csak a saját ismerettségi körömből tudok példákat mondani, de csak a helyesírásos résszel tudok egyetértni, a kreativitással és zenei tehetséggel nem.

Ami meg a kézírást illeti, amilyen gyorsan és sokat kell körmölni gimiben törin, majd egyetemen kb. mindenből ember legyen a talpán aki szépen, helyesen leír mindent. Ez megy egy idő után nyilván teljesen kihat az írásképére.

2014. szept. 22. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Értelek, de hidd el, nem lehet zenét tanítani olyannak, aki nem képes magát kifejezni. Az sajnos oda-vissza hat. A tehetséget is megöli a tétlen agy. Sokat kell küzdeni azért, hogy ne vesszen el. a zene sokat segíthet egyéb tárgyakban, de ennek egyik előfeltétele az, hogy együtt fusson a két dolog. Ha elakad valamelyik, azt megsínyli a másik. :(
2014. szept. 22. 00:26
 9/13 A kérdező kommentje:

Valamimor ez működött volna. [link]


... de mi lesz így, hogy az alappk sincsenek meg?

2014. szept. 22. 00:29
 10/13 Tóth Péter Tamás ***** válasza:
Jó a helyesírásom, kézírásom ronda, de egyre jobban javul, kitűnően olvasok, de zenei tehetség alatt mit értesz (ha úgy érted, hogy miért nem tudok énekelni, akkor elmondom, hogy azért, merthogy bot hangom van)? Kreativitás: ha kreativitás alatt a rögtönzésre (mert ahhoz is kell kreativitás) gondolsz, akkor kreatív vagyok, csak ezt néha nem akarom kimutatni/nem mutatom ki. 14 évesen el tudom mondani ezeket magamról
2014. szept. 30. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!