Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » ELtE koreai/kínai szak milyen?

ELtE koreai/kínai szak milyen?

Figyelt kérdés

Eddig nem akartam semmilyen irányba se továbbtanulni (mert mindig is utáltam magolni, sokszor szenvedtem a tantárgyakkal, matekból rendszeres pótvizsgázó vagyok)

Egyedül a nyelveket szeretem. (Gimibe 9.-ikbe érettségiztem, 1 évre rá emelt, azóta felsőm van de az is 100% ill. 80%-al (szóbeli,írásbeli). Most még csinálok egy német közepet. Suliba a tanárok hallani sem akarnak arról, hogy nem tanulok tovább. Alapértelmezettnek veszik, hogy vmi. amerikanisztika v. anglisztika szakon kötök ki. (De angolul már beszélek, így gondolom nem a nyelvet kéne tanulni, hanem jöhetne megint a töri meg minden butaság magolása) Most az jutott eszembe, hogy koreai-t v. kínai-t kéne inkább tanulni. (Nem sok magyar emberrel talalkoztam aki ezeket beszéli) Szerintetek hülye ötlet lenne megpróbálni az ELTE keleti nyelvek szakot? Nyelveket mindig szívesen tanulok.


2014. szept. 24. 13:52
 1/2 SeinHime ***** válasza:
73%
Szia! Én japán főszakos vagyok, kínai minorral. Persze, hogy megéri ide jönni! Mivel te is írtad, nem sokat beszélik ezeket a nyelveket (igaz, egyre többen) ezért még mindig jobban jársz vele mint egy anglisztikával. Személy szerint a kínait ajánlanám, a koreaira panaszkodnak, hogy nem jól tanítják. Arra azért készülj fel, hogy nem lesz könnyű, gyorsan haladunk, minden órára sormintát kell írni és minden órán dolgozatot írunk. :)
2014. szept. 24. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Lillus1562 ***** válasza:

Én koreai főszakos vagyok. :)

Igazából nagyon sokat kell tanulni, meg egy kis nyelvérzék sem árt hozzá. Egyébként én szeretem ezt a szakot.

Van pár ismerősöm aki anglisztikán tanult/tanul. Azt én sem ajánlanám neked mert nagyon sokan vannak, és az ismerőseim is mondják, hogy nem igazán tudtak elhelyezkedni vele, hiába tanultak egyetemi szinten. Még minorba sem ajánlanám az anglisztikát.

Nagyon jól gondolkozol sztem, hogy keleti nyelveket akarsz tanulni. Ha a kínait választod akkor biztos lesz munkád de a koreaival is lehet azért mit kezdeni. Persze csakis akkor ha jól megtanulod a nyelvet. A mai világban szerintem már egy kínai/koreai/japán nyelvtudással sokkal jobban el lehet helyezkedni mint angollal.

2014. szept. 25. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!